Minulla on sellainen tapa/ongelma/vika, että kun alan kaivamaan nenääni, niin en saa sitä lopetettua, vaan minun täytyy saada nenä aivan puhtaaksi. Onko tämä täysin epänormaalia? Kaiken lisäksi stressaan aina koko loppupäivän, että mahtoikohan sinne tulla jokin rakennevika, kun taas kaivoin nenääni puoli tuntia. Onko kellään muulla tällaista tai vastaavaa "psyykkistäkö" häiriötä?
Kuinka paljon nenä kestää kaivamista?
tren
2307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä tuo menee hermostuneisuuden piikkiin...On se ikävää...
Toiset syö kynsiä, toiset kaivaa nenää, minä taas puristelen mustapäitä! Menen siinä joskus sellaiseen "transsinkaltaiseen" tilaan. Tiedän harvinaisen hyvin, et pitäis lopettaa, et naama punottaa ikävästi, mut kun ne mustapäät on niin kivoja :)
Nyt mun nenäni ei varmaan koskaan ole normaalin värinen ja otsastakin lähtee se punoitus vasta pitkän ajan päästä...
Pääsen "nyppimisestä" helposti, kunhan vain otan itseäni niskasta kiinni ja riuhtaisen itseni tästä tilanteesta!
Kokeile sinäkin! Just kun se on kivointa, pakota itses lopettamaan, älä anna hermojen hallita itseäsi! Ihminen pystyy voittamaan itsensä, jos haluaa!
Kuulostaa varmaan ällöttävältä sivustalukijoiden mielestä, mutta kaikilla on varmaan pakkomielteensä...
kaikenlaiset sairaudet
Alkaen flunssasta >>>>> SARSiin
siinä välillä voi olla sieni- ja bakteeritulehduksia
Toivottavasti sinulla on korkea vastustuskyky noita edm. vastaan
Eipä silti..
olen löytänyt kyllä minäkin sormeni nenästä.....
sinne kun on niin helppo ja lyhyt matka
Tuo SARS kyllä on vähän hillinnyt kaivamista