raudat etummaisiin..

Eli jos haluaa esteettisestä syystä oikoa ylhäältä neljä etummaisinta hammasta(ykköset ja kakkoset), jotka hieman vinot toisiinsa nähden, tartteeko muualle ylös laittaa sillon myös raudat?
Entä hinta suunnilleen?
Olisin kiinnostunut niistä hampaiden taakse laitettavista raudoista niin missä niitä laitetaan pk-seudulla?
1232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hinnoista en osaa sanoa. Mutta itsellä on ollut raudat sekä ylhäällä että alhaalla edessä ja alhaalla vielä takanakin. Ja yleensä raudat tulee eteen jos niitä oiotaan takaraudat ovat yleensä yllpitoa varten. Joten, enempää tuntematta tapaustasi, veikkaisin, että eteen ne raudat laitetaan, koska ne pitää kiinnittää kaikkiin hampaisiin, jotta eivät pelkästään ykköset ja kakkoset liiku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hampaisiin kirjoitti:

Eli jos haluaa esteettisestä syystä oikoa ylhäältä neljä etummaisinta hammasta(ykköset ja kakkoset), jotka hieman vinot toisiinsa nähden, tartteeko muualle ylös laittaa sillon myös raudat?
Entä hinta suunnilleen?
Olisin kiinnostunut niistä hampaiden taakse laitettavista raudoista niin missä niitä laitetaan pk-seudulla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu