minulla oli alun perin sutinaa miehen kanssa, sitten sainkin tietää että hänellä on toinen. mies "valitsi" sen toisen naisen ja me "erottiin" vaikka oikeasti minusta tuli hänelle se toinen nainen. rakastin niin etten vain päässyt pois. meillä on ollut siis koko ajan tavallaan salasuhde naisen selän takana. mies ehotti minulle seksiä viimesen kerran kuulema ennenkö he menevät kihloihin. en oikein tiedä miten tuohon pitäisi suhtautua. no sika se mies joka tapauksessa on. mutta no tekeehän minun häntä mieli, mutta millainen olo siitä sitten jälkeenpäin tulee, sitten ku tietää et nyt he "onnellisesti" asuvat yhdessä ja se suhde on alkanut ikään kuin minun kustannuksella, siitä että petettiin, jonka jälkeen kohdeltiin niin kuin toista naista kohdellaan, kyykyttäen, pettäen, valehdellen. ni mitä mieltä olette pitäisikö ottaa ilo irti seksistä ja ups jotenkin lipsahti, kertoa sen jälkeen se naiselle? sitten saisi ite mies maistaa sitä miltä tuntuu ku kyykytetää, kusetetaa ja valehdellaa. mutta toisaalta olen edelleen niin kiinni miehessä ja rakastunut, että pitäisikö olla vain ihmisiksi, unohtaa kosto ja tyytyy oleen ystäviä?
apua
mitä teen?
7678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kuulostaa niin tutulta, ihan kun mun kirjoittama! tässä tapauksessa seuraa järkeä, älä sydäntä. itse seurasin sydäntä eikä siitä aiheutunut kun harmia :( kusipää se on!
teit kun seurasit sydäntä? ja mitä pahaa siitä seuras? mut ku mun järkeni ei sano enää mitää, oon sekottanu täl asial niin pääni. kai se järki ehkä sit sanois etten suostu seksii enkä kosta, mut silti sit kiusaan itteeni ku nään sitä niitten onnee sivusta, ku se nainen saa mitä mä en saanu enkä saa
Mul oli kans sutinaa miehen kans, tosin paljastui muutaman kk:n jälkeen et sillä onkin siellä kotona se toinen puolisko, kuulemma enää vähän aikaa (kuten kai ne kaikki sanoo). Olin siis tietämättäni se kakkonen. Pistin suhteen samantien poikki kun sain tietää.
Kyllä me yhteyttä pidetään edelleen ja pyytelee että tavattais ja varsinki kertoo kuinka mua haluais, enkä kiellä etteikö mieli tekisi mutta...
En ole sortunut enkä aio kyllä antaa periksi. Suojelen sillä itseäni. Suruahan siitä seurais vaan kaikille jos jatkaisin sitä mikä pääsi alkamaan.
Välillä kaipaan kovastikin, mutta niin kauan kuin hänellä on ensimmäinen, niin ainakaan mä en ole toinen.
Suosittelen siis oman itsesi takia jättämään sen "viimeisen" kerran väliin. Suojele sitä omaa sydäntäsi sillä järjelläsi, jota luulen et kuitenki vielä jostain löytyy vaikkakin toisin sanoit. =) Kokeile sitä ystävyyttä. Tiedä kuinka hyvä asia se tulee olemaan, unohda kosto.
Tia
antaa miehelle anteeksi sen ettei hän kertonut että hänellä olikin nainen? koska kusetustaha toi ny on. ja pystyt kuitenki olee vie hänen ystävänsä tuon jälkeen. niin haluaisin kyl pitää hänet ystävänäni mutta sitä vaan vaikeuttaa se nainen tai siis se et se ystävyyskin pitää tehdä hänen selän takanaan, mut mies on kuulema siihe valmis. ois se mies tietty vie p askamaisemminki tehä et ois eka ollu mun kaa ja vast sen jälkee täräyttäny et ihan by the menin tos kihloihi. ja kyl mua tietyl tasol lohduttaa se et vaik mua v ituttaa se et se nainen saa sen minkä oisin siit miehest halunnu, ni se lohuttaa ku sivust o nähny mite p aska se niite suhde on. no eipä tullu montaa kirosanaa
kerro sille naiselle että se ukko on nussinu sun kanssa, että ei siitä ukosta oo mihinkää :D
just samaa. mutku siin o vaa se et se mies suuttuu mulle ja kostaa hyvinki varmasti ja jos lopettaa kaiken, ni en tiedä kestänkö sitä, vaivun syvempää masennuksee vaa
vain mennä, pidä hetki hauskaa ja mieti sen jälkee miltä tuntui, että kandesiko kostaa