nyt on ongelma. radiossa soi aika usein. ehkäpä 80 luvun hitti. se kappale muistaakseni alkaa vissiin huilu soitolla ja kertosäkeistössä muistaakseni lauletaan jotain lontoosta. ei oo rokkia tai dance musaa. laittakaa jotain ehotuksia mahdollisemman pian. bändi tai kappale.
auttakaa
mikä biisi
1319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ole hyvä ja otsikoi viestisi jatkossa paremmin. Otsikon tulisi kuvata sitä kappaletta, jota juuri sinä haet. "auttakaa" ei nyt täytä tehtäväänsä ja kukaan tuolla etusivulla ei tiedä, mitä kappaletta tässä viestissä etsitään. Tämä taas vaikeuttaa palstan toimintaa. Huomennahan joku saattaa tulla kysymään tätä samaa kappaletta, mutta hyvin todennäköisesti ei lue sinun viestiäsi ensin.
Otsikkoon laitetaan joko pätkä kappaleen sanoista tai joku muu hyvä kuvaus. Sinulla on tiedossa aika paljonkin tuntomerkkejä ja niistä mikä vaan olisi sopinut otsikoksi ihan hyvin.