Räkäista naurua

...autoveron poistopäivän ennustajille. Eipä poistunut 1.9, ei anakaan kuluvaa vuotta.
Mikähän mahtaa olla seuraava ennustettu päivä?
Ja sitä seuraava ja sitä seuraava...
Joskus tulevaisuudessa sitten jonkun ennustus osuu nappiin.
5760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Arvaa mikä luku tuo 900 on. Se on sinun, automyyjä, kuukausipalkkasi. Sillä pääsee perheen kanssa lomamatkalle Keravalta Vantaalle kunnan leikkipuistoon.

Äänestä

Helvetin harhaiset höyrypäät alkavat ennustella taas, toivuttuaan nyt ensin muutaman päivän pettymyksestään.

Äänestä
mielellään

Äänestä
  • Ei tarvii olla perverssi vaikka ei sorrukaan katteettomaan toiveajatteluun.

    Äänestä

  • ei tarvi kirjoitti:

    Ei tarvii olla perverssi vaikka ei sorrukaan katteettomaan toiveajatteluun.

    Mutta tarvitsee olla perverssi, että saa kiksejä alkuperäisestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rähähäähäh kirjoitti:

...autoveron poistopäivän ennustajille. Eipä poistunut 1.9, ei anakaan kuluvaa vuotta.
Mikähän mahtaa olla seuraava ennustettu päivä?
Ja sitä seuraava ja sitä seuraava...
Joskus tulevaisuudessa sitten jonkun ennustus osuu nappiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu