Olen 14 v tyttö joka ei osaa ollenkaan laulaa (kai) mutta olen aina pienestä asti halunnut olla kuuluisa laulaja kuten esim. rihanna tai beyonce mutta nyt minulle riittäisi että saisin edes olla jonkin lainen "tähti" edes kaveriporukassa hyvällä äänellä. Joten kysymykseni on onko mahdollista että nuoresta henkilöstä joka ei osaa laulaa voisi tulla kuuluisa/epäkuuluisa laulaja vanhempana jolla olisi hyvä ääni ja hän olisi käynyt 14 vutiaasta ast laulutunneilla? kysyisin vaan :)
megastaraksi?
what what ???
4594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos sulle on siunaantunut edes hitusen nuottikorvaa ja rytmitajua, niin loput on opeteltavissa.
Ei noi maailmantähdet välttämättä sen kummosempia laulajia ole kun paikalliset suuruudetkaan, niillä vaan on tukena nykyajan studiotekniikan kaikki mahdolliset poppakonstit.
Rytmitaju ja sävelkorva on syntymälahjoja joita voi tietyissä rajoissa treenata mutta jollei niitä ole ensinkään niin unohda koko homma.
Lauluääntä voi kehittää niin kuin tällä palstalla on varmasti tullut selväksi.
Tähteyteen tarvitaan vielä lisäksi aimo annos hyvää tuuria, erittäin terävät kyynärpäät ja muutama hyvä kavero oikeissa paikoissa oikeaan aikaan.
Suomessakin kannattaa muistaa että meitä on yli miljoona suht. hyvää laulajaa, yo. ominaisuuksista vain riippuu kuka menestyy ja kuka ei.
Jos kerran joku Kristiina Brask, lähes laulutaidoton tapaus, pääsi niin pitkälle Idolsissa, niin tuskinpa sinunkaan toiveesi ovat yhtään ylimitoitettuja.
En kyllä ymmärrä, että mitä ihmeen hienoa megastarana olemisessa on. Luvalla sanoen, toiveesi on lapsellinen ja naurettava. Jos kerran julkkikseksi haluat, niin on siihen muitakin keinoja kuin rääkätä musiikinkuuntelijoiden korvaparkoja. Mene vaikka Big Brotheriin tai rupea salarakkaaksi.
yritä juoda kolaa ja epäonnistu siinä... niinkuin olli hokkanen MITÄ VITTUA SIITÄ ON TULLU SEMMONENVITUN MOINEN KANSAINVÄLINEN MEGASTARA JUMALAUTA....
No kyllä se on varmasti mahdollista sinusta voi tulla laulaja....