Mies saa

naisen, mutta nainen ei miestä?
13754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kukaan ei saa ikinä kaikkia, joku saa aina jonkun, kaikki eivät saa ikinä ketään ja monet saavat usein monia. Naiset saisivat helpommin miehiä kuin miehet naisia, jos siis tekisivät aloitteita. Sellainen oma-aloitteisuus tekisi vaikutuksen moneen.

Äänestä
  • Kyllä kadulla moni nainen katselee ja hymyilee, mutta kun kukaan ei erotu toisista naisista vaikka sillä yksinkertaisella tavalla, että pysäyttäisi. Siitä tietäisi että mimmissä on jotain poikkeuksellista.

    Äänestä

  • Ampeeri-äijä kirjoitti:

    Kyllä kadulla moni nainen katselee ja hymyilee, mutta kun kukaan ei erotu toisista naisista vaikka sillä yksinkertaisella tavalla, että pysäyttäisi. Siitä tietäisi että mimmissä on jotain poikkeuksellista.

    siinä olisikin. Sen muistais varmaan lopun ikäänsä.

    Äänestä

On fakta, että X-palveluja on paljon enemmän tarjolla miehille kuin naisille. Väitettä pitää korjata siten, että jos miehellä on rahaa, niin hän saa naisen.

Äänestä
  • on rikas, niin saa helposti miehen. Sellainen nainen seisoo yleensä omillaan ja kantaa vastuu itsestään. On hoitanut omat asiansa ok ja hoitaa myös jatkossa. sellaisista naisista miehet tykkää.

    Kuka sitä persaukista naista huolisi? Sellainen roikkuu hihassa ja ruinaa rahaa mihin milloinkin. Korut, matkat, ravintolaillat ym. kelpaa, mutta mikään ei koskaan riitä. Pitää saada hampaat valkoisiksi, silikonit ja rasvaimut päälle. Kujerrellaan, et säkin tykkäisit (mutta mielessä onkin naapurin Harri). Vastuu puuttuu, paska keissi, yleensä...

    Äänestä

  • Rahalla saa vain naisen pillua mutta ei naista ja siinä on iso ero

    Äänestä

ole pikemmin päinvastoin.

Äänestä

Löytyyhän niitä epätoivoisia aina jotka haluavat kenet tahansa riippumatta mitenkään mikä on sukupuoli !

Olishan täs akan itsellenikin saanut jo useampaan otteeseen mut kaikki eivät vaan kelpaa :)

Äänestä
  • taikka vääntää rautalangasta mulle mikä toi logiikka on:

    Epätoivoinen = joku jolle kelpaa (kuka?) tahansa
    = sellainen jolle olisit kelvannut

    mutta sulle ei kelpaa sellainen jolle sä kelpaat, onko riittävän hyvä vain sellainen jolle sä et kelpaa, vai???

    Äänestä

  • toi logiikka, voitko vääntää rautalangasta;

    Onko epätoivoinen sama kuin sellainen jolle juuri
    sinä (tarkoittaako siis samaa kuka tahansa) kelpaat
    ja sulle kelpaa vain sellaisen jolle sinä et kelpaa???

    P.S. kysymys ei ole tarkoitettu henk.kohtaiseksi piikiksi, vaan tuntuu että monet miehet ajattelee juuri näin.

    Äänestä

  • -N47- kirjoitti:

    toi logiikka, voitko vääntää rautalangasta;

    Onko epätoivoinen sama kuin sellainen jolle juuri
    sinä (tarkoittaako siis samaa kuka tahansa) kelpaat
    ja sulle kelpaa vain sellaisen jolle sinä et kelpaa???

    P.S. kysymys ei ole tarkoitettu henk.kohtaiseksi piikiksi, vaan tuntuu että monet miehet ajattelee juuri näin.

    tän systeemin jumittamisesta....

    Äänestä

  • -N47- kirjoitti:

    toi logiikka, voitko vääntää rautalangasta;

    Onko epätoivoinen sama kuin sellainen jolle juuri
    sinä (tarkoittaako siis samaa kuka tahansa) kelpaat
    ja sulle kelpaa vain sellaisen jolle sinä et kelpaa???

    P.S. kysymys ei ole tarkoitettu henk.kohtaiseksi piikiksi, vaan tuntuu että monet miehet ajattelee juuri näin.

    Nyt ihan noinkaan mene. Pikemminkin sanoisin epätoivoisen olevan sellainen henkilö joka on valmis luopumaan melkein kaikista omista periaatteista sekä vaatimuksista omasta kumppanista.

    Itsekkin sellaisia olen tavannut jotka takertuvat hihaan kuin takiainen ja kaikki käy mitä minä sanon ilman omaa mielipidettä, tuolla tyylillä ei kovinkaan pitkälle pötkitä. Näin kuitenkin toimii mieskin siinä missä nainen ehkä enemmän miehet, näin uskoisin ?

    Äänestä

Siitä pidän huolen MINÄ.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


aina + kirjoitti:

naisen, mutta nainen ei miestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu