KYSYMYS!!!

Olen 119 kiloinen bläsä.
Lenkkeilen joka päivä kax-kolme tuntia ja syön n.2500kcal päivässä.
Nyt on painoa pudonnut kahdessa viikossa 6 kiloa.

Kysymys kuuluu!

Minkä painoisena mun pitäisi vähentää syötyjä kaloreita alemmaksi, että laihtuminen jatkuu?
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitten kun ei paino enää laske tolla kcal-määrällä, niin silloin viimeistään kandee alentaa...
Sellanenki laskutapa on olemassa kuin
oma paino x 30(=kokonaiskulutus)ja siitä miinus 500kcal, niin saadaan se laihduttava kalorimäärä, mut kyllä sä varmaan pärjäät noilla 2500 kcal:läkin.
Jos kärsit nälkää, syö lisää, ellei mitään kiirettä tohon laihduttamiseen ole...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Håmo'ilanen kirjoitti:

Olen 119 kiloinen bläsä.
Lenkkeilen joka päivä kax-kolme tuntia ja syön n.2500kcal päivässä.
Nyt on painoa pudonnut kahdessa viikossa 6 kiloa.

Kysymys kuuluu!

Minkä painoisena mun pitäisi vähentää syötyjä kaloreita alemmaksi, että laihtuminen jatkuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu