miltä tuntuu

uudessa työpaikassa? Näin unta susta viime yönä, niin kuin useina öinä viimeaikoina.
21194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hyvältä. Kaikki on niin mukavia. Mutta sinua mä täälläkin ajattelen, ei mahda mitään :).

Äänestä

Eka työpäivänä tuntui tyhjältä, kaipasin sinua kovasti! Masentaa, miten työkaveriin voi ihastua niin syvästi, että kaipaa häntä vielä parin kuukauden jälkeen. Yksi syy lähtööni olit sinä! Miten olisin enää voinut keskittyä töihini, kun mietin vain, koska soittaisin sinulle taas tai miten saisin sinut itselleni, kun olemme jo varattuja. Pitäisikö minun soittaa sinulle? (Melkein soitin jo lauantaina, kunnes muistin, että tyttöystäväsi ei varmaankaan siitä tykkäisi.) Toivottavasti olet onnellinen elämässäsi ja minä yritän päästää sinusta yli, vaikka helppoa se ei tule olemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eka päivänä kirjoitti:

uudessa työpaikassa? Näin unta susta viime yönä, niin kuin useina öinä viimeaikoina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu