McDonalds

Paljonko alottelija saa McDonaldsis palkkaa (kuussa)? Entäs monta työtuntia o viikos?
21227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Palkaus on alussa 6,8 € lisät.
En suosittele mäkkäriä kellekkään. Olin itse siellä töissä vähän aikaa ja laittoivat pihalle ilman mitään kunnon syytä ja samalla palkkaavat uutta työvoimaa. Kun koeaika alkaa olla lopussa pistetään porukkaa pihalle ja taas uudet työntekijät kehiin.

Äänestä

Olen ollut kaksi kesää McDonaldsissa töissä. En itse viihtynyt, joku muu kuyllä viihtyy paremmin. Sitten kun harjoittelukausi on ohi, saa jotain 8,3 (nykyään varmaan hieman enemmän, tämä oli 2v sitten). Siihen sitten ilta tai yölisät päälle.

Työtempo on armoton, ja ikäviä ihmisiä voi tavata paljonkin (myöskin mukavia). Minulle pitäisi maksaa kyllä paljon enemmän että tuolla temmolla tekisin töitä. Tämä tietysti riippuu myös että kuinka keskeisellä paikalla ravintola sijaitsee.

Henkilökohtaisesti en kuitenkaan suosittelisi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostunut... kirjoitti:

Paljonko alottelija saa McDonaldsis palkkaa (kuussa)? Entäs monta työtuntia o viikos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu