En tykkää yhtään jos naisella on tatuointi tai lävistys, saatikka että niitä olisi useampia.
Varsinkin jos naaman alueella on läväreitä tai jotain koruja niin se on järkyttävää.
Ei pysty katteleen semmosia ollenkaan.
Varsinkin jos naaman alueella on läväreitä tai jotain koruja niin se on järkyttävää.
Ei pysty katteleen semmosia ollenkaan.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kiva huomata, että on muitakin samalla tavalla ajattelevia. En myöskään tykkää yhtään tatuoinneista enkä lävistyksistä - korviksia lukuunottamatta.
Ei näytä viestit tulevan nyt läpi. Koetetaas taas.
Mutta niin - täysin samoilla linjoilla sun kanssa tästä. Tatuointi on aivan totaalinen turn-off, ettei ole tosikaan. Korviksia lukuunottamatta myös lävistykset valahtaa sinne kiinnostusta sammuttavalle puolelle.
Ei terve hetero lävärei ja tatskoi itteensä liistaa. Looserien hommaa. Ja pipipäähinttie.
välitänkö mä tipan vertaa, mitä sä ajattelet lävistyksistä ja tatuoinneista? Voi olla, ettei montaa muutakaan mimmiä liikuta yhtään sun mielipiteesi. Mulla on isot tatuoinnit, lävistyksiä ei enää, ja aina on riittänyt niitä, ketkä pysyvät kauempana, ja niitä, ketkä tulee lähemmäs. Kaikki ei ajattele niinkuin sinä, ja on hyvä että raja on selvä, ei tarvitse jahkata keskenään sellaisten ihmisten ketkä periaatteessa inhoavat jotain toisessa.
Mua ylisti joku jannu kuinka ihana mä olen, kuinka hän on salaa rakastanut mua aina. Jotenkin juttu meni siihen, että hän sanoi inhoavansa tatuointeja. Hymyilin leveää hymyä, koska en ollut yhtään tuon rakkauden kaipuussa, näytin rintapielestäni lohikäärmettä ja kysyin, että ai niin rakastat?? Meni noloksi, ja otti seuraavankin viskipaukun.
Mulle on totaalinen turnoff jos mies on surkea raukka, joka hoitaa ongelmansa viinalla.
.. kuitenkin välität, kun jaksoit noinkin voimakkaan vastauksen aiheesta kirjoittaa :)
Aloittaja ei tässä tainnut väittääkään, että kaikki ajattelisi niinkuin hän?
No se on teidän mielipiteenne, onneksi löytyy niitäkin, joilla on sitten eri mielipide, niin me emme sitten jää kokonaan ilman miehiä. Kielilävistys löytyy ja tatuointi tulossa heti kun liikenee siihen laittaa rahaa.
Myönnän että olen sen verran pornoa katsellut, että olen pistänyt merkille että kaikilla alan tähtösillä tuntuu olevan jonkinlainen napakillutin.
Jos näen sellaisen norminaisella niin tulee heti mieleen ihan väärät assosiaatiot.
Ongelma on omani, mutta assosiaatio on vahva.
Tatuoinneista pidin joskus, mutta kun niitä on vähän joka mirjalla ja markulla, ja aina samoissa paikoissa ja saman näköisinä, niin ei voi mitään muuta kuin ajatella että siinä on jälleen ihminen joka osoittaa yksilöllisyyttään ja erikoislaatuisuuttaan massamuodin avulla.
Jokainen tavallaan, nämä ovat vain minun mielipiteitäni.
panee etomaan noi taskat, varsinkin se onneton äässin yläpuolella. Voi veljet toivon todella ettei semmonen mamma osu eteen, kyllä joutuu jatkaa käsin heh.
tatska. Hieno semmonen selässä ( eikä löydy toista samanalaista). Nyt n vaan niin että otin omani jo yhdeksänkytäluvun alussa. Sillin se ei ollut muotia. Nyt tympäsee ku kaikilla on tatska ja en ota enää niitä lisää. Napakorua en todellakaan ottas. Korvissa on useampi lävistys teiniaikojen punkkarikauden jäljiltä. Koruja en kuitenkaan niissä kaikissa enää pidä, meni siitäkin maku kun sekin tuli sitten aikoinaan muotiin ja joka tantalla on nyt useampi korvakoru. Nenälävistys on ja siinäki hyvin huomaamaton ohut rengas.
Olin tässä treffeillä ja sattui niin,että se ajautui rakasteluun saakka:Kun olin lihaa panemassa sisään niin joku kosketti ja huomasin jotta siellä roikkui koru.tyttö sanoi,että otan pois ennen yh......ettei
kosketa..No seksi oli hyvää ja tapaillaan silloin tällöin edelleen..
Ottakaa tytöt korut pois,jotta miehille ei tule
traumoja...
Pieni siisti tatska häiritse, hehtaarin kokoinen tribal kyllä. Lävistyksistä vain korvat ja napa käy.
Lävärit on naurettavia ja tatskojakin on kaikilla lauman jäsenillä..Ollan niin pahiksia hohhoijjaa
..oikein pahiksia? :'DD
No kiva kun kerroit, ehkä sinun mielestäsi tatuioinnin ottaminen on pahismaista. Itse tosin haaveilen tatuoinnista ainostaan siksi, että satun pitämään niistä.
Mul on muutama läväri nenäkoru ja kulmakoru, huulikoruki, mut sitä en oo enää aikoihin pitäny.Ei vois vähempää kiinnostaa mitä muut ajattelee.Pääasia, että ite tykkää.Must tatskat ja lävärit on hienoja niin miehillä ku naisillakin:) Kunhan niitä ei liikaa ole.Ihmiset pitävät eri asioista.Ite en ainaka läväreistäni luopuis kenenkä takia, jos joku niin toivois.Onhan noit läväreit kehuttu, että hyvin sopii.Tatskaki harkinnas:)