Mikä ....tti siinä on että jotkut(yleensä naiset)ei saa sitä kuvaansa sinne profiiliin?Ei jaksais kaikilta kuvattomilta kysellä ensin että kiinnostasko,kun ei näe että minkälainen hellapoliisi on kyseessä.Se nyt on kuitenkin vielä aikas kaukana se tosi rakkaus vaikka nyt ensin edes ulkoisesti miellyttäis.Chattailet jonkun näkymättömän kanssa ensin ja sitten kun vihdoin ja viimein saa sitä pärstäkertointa esille niin se on sitte yleensä siinä..
Perse edellä puuhun ?
Perse edellä puuhun ?
Vastaukset 23
Vanhimmat
kaiken kansan töllättäväksi? Thanks but no thanks.
Onko tuo nyt niin iso vaiva lähetellä kuvansa, jos alkaa kiinnostamaan.
Sitten on nää kuvan pyytäjät erikseen, heti eka viestissä pyydetään kuvaa.
Eli miten tää nyt menee...mikään ei oo hyvä.
laita ihmeessä säkki päähäsi kun lähdet kotoasi ettei vaan töllätä !
ainakin mulla kuva välillä häviää itsestään ja kun laitan uudestaan sen taas niin se kestää sen viikon verran. Tää kun on niin suolesta ettei toimi. En nyt tosin väitä että mun kuvalla olis suurta arvoa, mutta syy voi olla tuokin.
Niin no tuo kait taas riippuu vähän millainen mies siellä on viestittelemässä (kuten myös siitä naisesta). Itselleni sillä naisen kuvalla ei niin kamalan suurta merkitystä. Jos vastakappale on hyvin kaunis, ongelma voisi pikemminkin olla se, että alkaa "kiimassa" kuvitelemaan toista mukamas henkisestikin mukavaksi/sopivaksi. Silloinpa sitä menisikin perse edellä puuhun! Jos sitä kuvaa, ei ole nähnyt kiinnostuu oikeasti naisen mielestä ja sen päälle se ulkomuoto on sitten enää lisuke. Kukin tyylillään... moni nainen on arvostanut minussa sitä etten ole vonkaamassa kuvaa heti kättelyssä.
että jos ikää on lähemmäks 100 tai on muuten toinen tai molemmat jalat haudassa tai puuta tai on susiruma niin on aivan sama minkälainen noita-akka sieltä kurkistaa kunhan tekohampaat lyö loukkua.
Mutta mä lähden siitä että naamarissa täytyy olla sitä jotain ennenku lähetää keskustelemaan joutavia ja jos sitä ei oo ni adjöö!Ikää on muuten rapiat 40.
Ole pakko luurata täällä, jos meno ei kerta miellytä. Siitä vain ulos hakemaan. Kaikki nyt eivät vain halua sitä kuvaa internettiin laittaa.
Ole pakko luurata täällä, jos meno ei kerta miellytä. Siitä vain ulos hakemaan. Kaikki nyt eivät vain halua sitä kuvaa internettiin laittaa.
ihanko totta! Henkinen ikäsi näyttää olevan ihan 0-ikäisen tasolla!
?????????
Olen ihan nätti, kauniiksikin monesti sanottu, nuori nainen. Kerron nyt miksi en laittaa kuvani treffipalstoihin kun et sitä omasta päästäsi tunnut keksivän! Eli valokuvani on mielestäni henkilökohtainen! Haluan suojata yksityisyyttäni. Enkä myöskään halua kaikenmaailman tuttavat tietävän että etsin seuraa treffipalstoilta. Eli tässä syy! Ei suinkaan se että jotenkin häpeäisin ulkonäköäni tai vastaava!
julkistamista vois vaatia tyypiltä henkilötunnusta, että pääsis tarkastaan luottotiedot, rikosrekisterin ja siviilisäädyn. Kyllä niitä huijareita nettitreffeissä liikkuu muitakin kuin kuvattomia naisia. Ja mitä se kuva sitten kertoo? Olen törmännyt sellaiseenkin tyyppiin, joka ei ollut edes tunnistettavissa kuvastaan. Oli pannut joko jonkun toisen kaverin kuvan tai kuva oli todella vanhoilta rypyttömiltä ajoilta.
Yksityinen pärstä..?Hahhah ja ettei kaverit nää...joo eli jos satut löytään sen elämän- kumppanin sieltä niin joudut valehtelemaann lopun ikäs ettet joudu häpeemään ei ..tana joo ihan hyvä että nää mummo-mieliset pysyy kasvottomina!
mutta ihan hyvä ja rehelline eli tässä vastauksessa oli pointtina ilmeisesti et "jos mä nyt oon näin tyhmä ni tartteeks mun...."
Kaikki ei halua olla esillä kuin joku markkinatavara tuttujen ja työkavereiden pällisteltävänä. Moni haluaa hoitaa nämä asiat tutuilta salassa. Se ei tarkoita, että itsessä tai ulkonäössä olisi jotain vialla. Lueppa yllä oleva viestiketju. Jos juttu on sulle turn off, aivan sama.
jos sun tutut on toisaan niin kamalia?Vai pidätkö itse kulissia yllä ollaksesi jotain muuta kuin olet?
Niitä jotka ovat naimisissa tai muuten varattuja tai hakevat pelkästään seksiseikkailuja eivätkä halua itseään tunnistettavan.Rehellinen tasapainoinen ihminen jolla itsetunto on kunnossa laittaa varmasti myös kuvansa.Kasvokuvakin on aivan riittävä.Useimmillahan onkin ilmoitettuna että kuvattomat "kuvan saa lähettää osoitteeseeni ......"Tuskimpa tuolla olisi puoliakaan tuosta ihmismäärästä jos siellä ei olisi kenenkään kuvaa.
Katsopa Suomi24.fi-etusivua (sivun alaosa)
http://www.suomi24.fi/
Siinä alekkain Gallerian ja Treffien viimeksi sisäänkirjautuneitten kuvat. Suomi24.fi-foorumilla on valtavasti käyttäjiä, mutta foorumin yleivaikutelma on mielestäni melkoisen sekava.
Ymmärrän erittäin hyvin, jos fiksu - esimerkiksi opettajan ammatissa tai esimiesasemassa toimiva henkilö - ei halua naamaansa ja seuranhakuaan tuon tyyppiselle etusivulle koko kansan pällisteltäväksi joka kerta kirjautuessaan treffipalstalle.
Kummallinen asenne.Ootte pikkasen jäykkiä ja vanhanaikaisia vai?Eihän siihen profiiliin nyt mitään seksuaalisia erityispiirteitä tartte kuvailla!Onks se alentavaa tämmönen seuranhaku.Siis ei itseään fiksuna pitävien foorumi ?????Kasvot voi menettää AI KAUHEETA !
"Ne kuvattomat on
Kirjoittanut: Epäillyttäviä 5.9.2007 klo 10.19
Niitä jotka ovat naimisissa tai muuten varattuja tai hakevat pelkästään seksiseikkailuja eivätkä halua itseään tunnistettavan."
Ja vitut! Ei kaikki kuvattomat ole epärehellisiä ja varattuja tai seksiseuran hakijoita, PÖLVÄSTI!
"Rehellinen tasapainoinen ihminen jolla itsetunto on kunnossa laittaa varmasti myös kuvansa."
Ja eikös jumalauta juuri jonkun ihmisen kuvaa hiljattain paljastettukin väärin käytetyksi netissä, siis kuva pöllittiin ja tehtiin TOISEN IHMISEN KUVALLA profiili! Sinä olet niitä ihmisiä joilla on HELVETIN KAPEAKATSEINEN asenne noihin juttuihin. Kuvattomuus, kuten ei myöskään prepaid-liittymän käyttö, ei kerro MITÄÄN, SIIS EI KERRO MITÄÄN, deittailijasta! Kuvattoman profiilin takana voi olla 100% rehellinen ihminen!
Minä pyrin täydelliseen rehellisyyteen silloin harvoin kun jaksan edes mokomaan deittailuun ryhtyä (kyllästynyt siihen kun aina saa pakit!), eli en ole varattu, en hae seksiseuraa, en ole pelimies ja kaiken lisäksi olen kuitenkin mies ja vieläpä heterosellainen! Jos joskus laittaisin ilmoituksen, en tosin S24:ään jota pidän roskasakkien kokoontumispaikkana, niin EN laittaisi kuvaani. Ja kyllä, antaisin alkuun prepaid-numeron kunnes opin luottamaan naiseen niin paljon että voin antaa hänelle ihan oikean kännynumeroni! Kerron itsestäni 100% rehellisesti kaiken olennaisen.
"Kasvokuvakin on aivan riittävä.Useimmillahan onkin ilmoitettuna että kuvattomat "kuvan saa lähettää osoitteeseeni ......"Tuskimpa tuolla olisi puoliakaan tuosta ihmismäärästä jos siellä ei olisi kenenkään kuvaa."
Kuvan voi lähettää kyllä sähköpostitse jos se niin tärkeä on mutta profiiliin en sitä laittaisi enkä laita. Tosin profiiliakaan ei ole eikä tule. Mielummin vietän lopun elämääni yksin kun ei kerran kellekään naiselle kelpaa kunnollinen mies!
jos noin pelottaa ni mä voin paljastaa et ei se sähköposti estä sun kuvas väärinkäyttöä!Notta oo ilman mun pualestani...
"Se älähtää
Kirjoittanut: johon kalikka... 5.9.2007 klo 22.30
jos noin pelottaa ni mä voin paljastaa et ei se sähköposti estä sun kuvas väärinkäyttöä!Notta oo ilman mun pualestani..."
Niin oonkin ilman, jos joku on noin pinnallinen ettei jaksa vastata kuvattomaan profiiliin niin HÄNESSÄ on se vika. Ei minussa!
Minä kun nyt en suostu periaatteistani lipsumaan jonkun pinnallisen typerän pimun takia!
Sitäpaitsi, kuten mä sanoin niin profiilia ei ole eikä tule.
Sitäpaitsi toinen, en älähtänyt. Sinä koitat tehdä minusta jotenkin syyllistä, kun tollasta paskaa väität! Mutta mä olen rehellinen. Sen sijaan sä oot pinnallinen paska ja seison näiden sanojeni takana! En halua tollasta edes tavatakaan. En edes livenä.
"Ei jaksais kaikilta kuvattomilta kysellä ensin että kiinnostasko"
Ei sinun todellakaan tarvitse kysellä mitään kuvattomilta.
Voit ihan rauhassa keskittyä kuvallisiin profiileihin - niitäkin on vaikka kuinka paljon!
Eikä kenekään tarvitse sinun mieliksesi lisätä kuvaa profiiliinsa, jos ei niin halua tehdä.
Oma naamasi on ruma mutta mun naamani on rumempi, vedä mua naamaani niin että litisee.