Syksyllä on tulossa juhlat ja jotain pitäis tehdä.. E-pillereitä oon käyttäny puoltoista vuotta ja sinä aikana lihonu about kymmenen kiloa. Onko kellään kokemusta, et tippuuko paino, jos lopettaa, muuten kyl oon tyytyväinen pillereihini.
Nyt on todellakin kaikki apu tarpeen.. Onko mitään ihmediettejä, jotka on toiminu??? Ja älkää alottako saarnaamaan, että liikunta ja oikein syöminen auttaa, koska mulle eivät ole toimineet, vaikka olen jatkuvasti kokeillut.. En syö liikaa, en möyssytä suklaata tai muuta ja liikun aika paljon..
Nyt on todellakin kaikki apu tarpeen.. Onko mitään ihmediettejä, jotka on toiminu??? Ja älkää alottako saarnaamaan, että liikunta ja oikein syöminen auttaa, koska mulle eivät ole toimineet, vaikka olen jatkuvasti kokeillut.. En syö liikaa, en möyssytä suklaata tai muuta ja liikun aika paljon..
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mistä sitten luulet niiden kilojen ilmestyneen? Imeytyneet ihon läpi ympäröivästä ilmasta? Vai olisiko sadevesi päässyt läpi? Älä petä itseäsi, sillä mitä ilmeisimmin olet syönyt liikaa liikuntamäärääsi nähden.
Ite oon huomannu saman että pillereitä syödessä lihoo ja turpoo, tai ainakin kaikki löllö on helppo pistää pillereitten syyksi ;)
En sit tiiä auttaako jos lopettaa... tuskin ainakaan heti. Ja loppujen lopuks, onko semmonen pieni pyöreys pahaks? Tavallisten pulliaisten ei oo tarve eikä tarkotus näyttää missiltä, joten eiköhän tärkeintä oo se, että on hyvä olla, mieluummin kun että on jollain nälkäkurkipaastolla.
Noin mäkin joskus ajattelin, että kun syön saman kun muut ja liikun saman kun muut, niin en syö liikaa tai liiku liian vähän. Totuus karmaisee, mutta näin se on: jos kulutat vähemmän kuin muut, sun pitää syödä vähemmän kuin ne "muut". Muuten lihot, riippumatta siitä, vaikuttaako vähentyneeseen energiantarpeeseesi pillerit, iän tuoma aineenvaihdunnan hidastuminen tai muut syyt. Laihtuminen voi alkaa vasta, kun tämän oivallat!
P.S. Itse oivalsin pari viikkoa sitten, tuloksena tuskailun loppu ja -7 kg, nestettäkin tietysti mukana.
söin itse pillereitä ja lihosin yli 20 kiloa mikä ei tosin johtunut pelkästään pillereistä vaan ylimääräisestä mässäilysta mutta lopetin pillerit ja laihduin 15 kiloa! pillerit kannattaa lopetta ja pienentää puolella kaikkea mitä päivässä syö niin se auttaa! kesä on muutenkin hyvää aikaa laihduttaa koska on kuuma ja ihminen juo nestettä niin paljon että pärjää vähemmällä ruualla! apteekistä saatavat nutrilet laihdutus jutut on myös hyviä esim korvaamaan aamu tai ilta palan!!
jos haluat laihtua lopeta pillerit ja muuta ruokavaliota! kolmisen kuukautta jos jaksat syödä joka päivä vain porkkanoita, kurkkua, tomaattia, paprikaa ja herneitä mutta rajoitetusti plus ehkä jotakin kevyttä tulet olemaan kiitollinen tästä neuvosta! niin laihduin itsekkin yli 10kg!!!