Ainoat miehet josta naiset ovat oikeasti seksuaalisessa mielessä kiinnostuneet ovat ns. pelimiehiä. Heitä he haluavat ja heille he levittävät pillunsa baari-illan jälkeen.
Jos nainen päätyy avioon kunnon miehen kanssa, hän todennäköisesti pettää tätä pelimiehen kanssa.
Jos nainen päätyy avioon kunnon miehen kanssa, hän todennäköisesti pettää tätä pelimiehen kanssa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
.........
että kaltaiseni tallukat joutuvat nopeasti syrjään ja nainen hankkii nopeasti uuden miehen kainaloon. Onko sitten järkevää edes olla joku hyväntahtoinenjuntti-einaripulleakaveripoika? Mutta ainoa vaihtoehtohan on olla joku täysi hylkiö.
Tasan ei käy onnen lahjat, mutta sitä se on. Lopeta ruikutus.
En pysty muuttamaan osaani mitenkään niin mitä hyötyisin jos lopettaisin?
Puhetta siinä missä tuollaiset pelimies yleistyksetkin !
Katkeroituneiden ja satutettujen ihmisten hapatusta !
Miten olisi laihduttaminen, hankit hieman itsevarmuutta ja tutustut naisten ajatusmaailmaan.
Tarkoitin aloittajaa. Mutta olen kyllä ajatellutkin että sama tyyppi täällä ittensä kanssa keskustelee, tulipa sekin nyt todistettua.
En ees viitti kertoa mitä hyötyisit jos lopettaisit. Kärsi vaan mun puolesta.
Enkä ole aloittaja enkä vastaile itselleni.
ainoa tarkoitus on provosoida täällä
Millä tavoin muka provosoin ja ketä? Se ei ole provosointia että olen kanssasi eri mieltä.
Mies jota ei ole satutettu naisten toimesta, ei voi ymmärtää miltä se tuntuu.
Sitä korville on saanut itsekukin mut mitä sitä turhaa miettimään ja poraamaan sekä purkamaan mahdollista ahdinkoa muihin ihmisiin, aivan turhaa puuhaa !
Elämään välillä vaan kuuluu se et kaikki ei mene niin kuin pitäisi ja joskus vähän kirpaisee mut se kuuluu asiaan.
Menneet ovat menneitä niille ei mahda mitään mut tulevaan voi vaikuttaa ellei jämähdä puimaan vanhoja asioita.
Jos mielii baarissa saada seuraa on oltava rento, hauska, siistissä kunnossa, ylipäätään jokseenkin hyvää seuraa jonka kanssa kuka tahanssa voisi viihtyä?
Tuo on teoriassa varsin helppoa, mutta ujouden kanssa vaatii jokseenkin kolossaalisia ponnisteluja ettei vaikuttaisi idiootilta.
vaikuttaa siltä,sillä pelimiehet ovat muuten haluttavia,tuskinpa kukaan ihastuu pelimiehen luonteeseen.
Heillä on ulkonäköä ja sosiaalista älykkyyttä.
Rakkaus on kuitenkin melkoisen pinnallista.
kunnonmies joka on komea ja fiksu,saa ihan yhtä helposti seuraa kuin paraskin pelimies.
Sitähän se kaikki on...
Tuolla asenteella.....
Onnea vaan naisenmetsästykseeen! Sen lisäksi, että me naiset tykätään näistä "pelimiehistä" (suom. itsestään huolehtivista, hyväkäytöksisistä, menevistä ja hauskoista tanssitaitoisista komistuksista) osaamme myös kartella näitä katkeria, kielteisiä säälittäviä reppanoita, jotka eivät osaa muuta kuin syyttää muita omista puutteistaan.