mitä maksaa sähkö kitaran tekeminen
mitä maksaa
eetuuu
4267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
en oikein tiiä
Sähkökitara kirjoitetaan yhteen..Mut, se nyt ei ole pointti..Osta tää, vaikka onkin harley benton, niin toi body on ihan hyvä. Kokoat eka tän, ja sit voit joskus ostaa paremman kaulan, mikit ja tallan.
Linkki:
http://www.thomann.de/fi/harley_benton_eguitar_kit.htm
jos hankit halvimmat osat niin voit johonkin 200 euroon saada sähkökitaran tehtyä. ota huomioon että työkalut maksavat myös. ja ne tuovat lisä kustannuksia.
sähkökitaraa ei kannata tehdä itse ellei siitä tee jotenkin erillaista. jos tarkoitus on tehdä jostain olemassa olevasta mallista kopio niin unohda koko juttu. se ei tule halvemmaksi kuin kaupasta ostettu.
onhan se tietty yksi saavutus että on kitaran rakentanut vaikka se olisikin vain kopio.
Ei mitään. Tarvitset vain sähköä ja puuta. Sähkön saat suoraan pistorasiasta ja puuta metsästä. Helppoa, eikö olekin!?