Eli kuka laulaa Ti Amo biisin? Onhan niitä vaikka mitä versioita,mutta joskus kauan kauan vuosia sitten kuulin sen jonkun naisen laulamana,ihana hidas laulu,mut en löydä sitä mistään...kääk!
Ei se mikään Gloria Estefankaan ollut...muistaako tai tietääkö kukaan mitä haen takaa?? =)
Kiitos, jos joku valaisisi minua! Pelastaisit päiväni totaalisesti...
Ti Amo
11
4286
Vastaukset
- tämä se....
www.youtube.com/watch?v=nqL49G9DtdY
eli gina g ... sitten: Laura Branigan - Ti Amo.
- Se se oli!!
Tuhannesti kiitoksia..se se oli!!! Laura Braniganin Ti Amo!! =)
Kyllä voikin pienen ihmisen päätä vaivata kun ei saa millään päähän vaikka kuin olisi kielen päällä =)
Pelastit päiväni ja nyt heti sitä kuuntelemaan...
Kiitos!
- mastula
kuka esittää tämän biisin suomeksi?
- ...
Frederik
- <<<
TI AMO
MATTI JA TEPPO- <<<
UMBERTO TOZZI TI AMO
- Anonyymi
mi nna ikonen ainakiilau laa tään tiamon mikä on suomeksi sellaista elämä on
- Anonyymi
Tämä on lähes alku peräinen versio kappaleesta joka on vuosien varrella jo vähän muuttunut. www.youtube.com/watch?v=sb6IiZoMuY4 Parempaa kuin reaalirakkaus, platonisen rakkauden huipentuma, astraalihuipentuma taattu kohdallani joka kerta kappaleen kuunnellessa. Urkujen "saundissa" on jotain ikuisen seesteistä.
- Anonyymi
Laura Branigan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 866338
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283160Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691716- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859