Autovirta Mitä kummaa?

Suzuki ja Hyundai liike Malmilla muuttanut vai lopettanut kokonaan? Menetti kai uusien edustuksen.
82077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

mutta omasta kokemuksesta tiedän vain että vaihtoautojen hyvitys oli ennätysalhainen. Myös käytetyn vaihto kalliimpaan käytettyyn oli kutakuinkin mahdotonta. Jos ei päivä muuten mennyt pilalle (muija löi kaulimella tai astuit koiranpaskaan) niin viimeistään silloin kun menit kysymään vaihtotarjousta. Parin myyjän kuukausipalkka yritettiin repiä kahden reaaliarvoltaan samanhintaisen auton 5.000 euron välirahasta.

Äänestä
  • "Autovirta Oy on suurin Hyundai ja Suzuki -piirimyyjä pääkaupunkiseudulla."

    Ainakaan maahantuojien sivuilta ei löydy tietoa, että Autovirta olisi enää merkkien jälleenmyyjä.

    http://www.suzuki.fi

    http://www.hyundai.fi

    Äänestä

vain muutama auto enää myynnissä.

Äänestä
  • Tuollaisten lopetus-/konkurssihuhujen levittäminen ja hintojen arvosteleminen on kiellettyä.
    Myös osoitetietojen tivaaminen liikkeeltä, autojen katsomiseksi on kiellettyä.

    Kohta on poliisit ovella!!!

    Kekkoslovakiassa ei saa arvostella kauppiaita.

    Äänestä

  • myö taas kirjoitti:

    Tuollaisten lopetus-/konkurssihuhujen levittäminen ja hintojen arvosteleminen on kiellettyä.
    Myös osoitetietojen tivaaminen liikkeeltä, autojen katsomiseksi on kiellettyä.

    Kohta on poliisit ovella!!!

    Kekkoslovakiassa ei saa arvostella kauppiaita.

    Kaikkia sekopäitä nykyään päästetäänkin avohoitoon.

    Äänestä

  • Olet sekaisin kirjoitti:

    Kaikkia sekopäitä nykyään päästetäänkin avohoitoon.

    Varsinkin tässä tapauksessa, kun liike näyttää ainakin jossakin muodossa jatkavan toimintaansa.

    Äänestä

Myi kaikki autot pois, lomautti henkilökunnan, edustukset meni kun oli liian vähän uusien autojen myyntiä. Näin toimii venäläinen yrittäjä. Nykyisin tekee kauppaa Poleonin nimissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ongelmiako kirjoitti:

Suzuki ja Hyundai liike Malmilla muuttanut vai lopettanut kokonaan? Menetti kai uusien edustuksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu