Lauantai-ilta ja sinkun jalkaa vipsaa.. Pakko olisi taas pitkästä aikaa päästä tanssimaan ja pitämään hauskaa. Mitenkäs tänään sattui niin somasti, että eräällä toisella sinkkuystävälläni on samat fiilis. Joten tytöt pisti tuumasta toimeen ja menossa ollaan.
Mutta ne illan kun ei kaveria löydykään.. Mihinkäs sitä sitten menisi ja missä kohtaisi rentoja ja mukavia ihmisiä, joidenka kanssa voisi istua iltaa ja tanssia? Eihän sitä nyt voi yksin lähteä vai voiko.. Kertokaahan muut sinkut käyttekö yksin yöelämässä. Itse jos lähden yksin, mmenen jonnekin "takuuvarmaan" paikkaan, jossa tiedän olevan tuttuja. Duunikavereiden kantis on esmes silloin hyvä mesta.
Pidetäänhän hauskaa ja nautitaan elämästä! Kyllähän sitä sitten taas ehtii kotona kökkiä, kun se oma kulta kainaloon kapsahtaa! :))
Baila baila!!
3
315
Vastaukset
sulle vaan sitten mä ainaskin istun kotona töllöttimen ääressä ja haaveilen sellaisesta kotona viihtyvästä tytöstä enkä mistään vitun BAILAAJASTA vittu.
- Yksinkin voi
Tottakai voi yksinki lähteä bilettää, miksei vois.Itekki yksin käyny.Ei se nyt nin kauheeta ole.Kyllähän baarista juttuseuraa aina luulis saavan niin miehistä ku naisistakin.Riippuu aika paljon tietysti itsestä.Jos antaa sen kuvan, että vituttaa olla yksin liikentees ja näyttää koko ajan hapanta naamaa, ni parempi jäädä kotiin.Eihän sellasia ihmisiä edes viitsi lähestyä,mut jos näyttää, että osaa sitä yksinki juhlia ja osaa edes hymyillä vähän, ni kyl se siitä.
- PunainenParoni
Tulee sitä välillä lähdettyä yksin bilettämäänkin, mutta onhan se joskus vähän kuivaa. Mukavaahan se olis vaihdella ajatuksia jonkun kanssa samalla. En tiedä mikä siinä on, mutta kun on yksin liikenteessä, on jotenkin paljon vaikeampi saada katsekontaktiakaan kehenkään. Onko sitä jotenkin sitten liian "tyrkyllä" yksin - ts. yrittää liikaa etsiä juttukaveria. Kaverin/kavereiden kanssa liikkeellä ollessa saa useammin katseitakin. Ja siis semmoisia, missä katsovat mua silmiin, ei meidän porukkaa :)
Toki sitten vois mennä jonnekin istuskelupaikkaan muutamaksi tunniksi notkumaan, ehkä siellä on sitten jotenkin helpompi päästä juttuun ventovieraidenkin kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921766- 851252
- 1101123
- 71954
- 105901
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 47741
- 36732
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47681- 33663