Pitkästä aikaa sai hiljan soittaa muutamia vanhoja hyviä hittejä yhdellä keikalla ja vinyyleiltä... onneksi.
Kaikki nyt ei ihan discotavaraa, mutta toimivat!
Brotherhood of man "beautiful lover"
Joe Dolan "Midnight lover"
Kelly Marie "All we need is love"
Eruption "I can´t stop the rain"
Gilla "Help! Help!"
G.G. Anderson "African baby"
The Teens "Eloise"
A la Carte "Ring me, honey"
Ei sitä edes heti muistanut, että hei-tuollaisiakin silloin aikoinaan oli. Pitääpä taas kaivella enemmänkin laatikoita....!
Pitkästä aikaa
6
509
Vastaukset
- Joe G.
Tuo Gillan "Help! Help!" on rautaa, samoin kuin hänen seuraava iso hitti "Bend Me, Shape Me".
Minä tein eilen löydön lähi divarista, Experience Gloria Gaynor LP:n. Olen omistanut kasettiversion kyseisestä albumista, mutta nyt sain LP:n ja vielä moitteettomassa kunnossa. - Frank F
Itse myös kaivelin vanhoja vinyylejäni ja "löysin" Disco Studio-levyn vuodelta 1978 (luullakseni).
Kyllä LUV:in "Trojan Horse", Hollantilaisen Dingon "Hollywood", Veronica Unlimitedin "Gimme more..." sekä Vladimir Smirnoff´s Disco-Gangin "Katjusha" paukkuvat yhä lujaa!
http://www.discogs.com/release/457672- Joe G.
Minulta löytyy myös tuo lätty, ja on huvittavaa kuunnella Sarah Brightmanin (aivan, juuri SE Sarah Brightman) discoliverrystä!
Mistähän löytyisi LUV':n kokoelma? Ja tuo Dingon "Hollywood" on myös todella jyräävä biisi. Taidankin kaivaa LP:n esille ja pistää nupit kaakkoon! - vanha vetäjä
Joo jossain tuo pitäisi olla itselläkin. Siitä saisi hyvän spiikin, että nautitaanpa alkoholitonta smirnoffia....mutta hyvää!
Pitää jatkaa aarteiden kaivelua. - Frank F
vanha vetäjä kirjoitti:
Joo jossain tuo pitäisi olla itselläkin. Siitä saisi hyvän spiikin, että nautitaanpa alkoholitonta smirnoffia....mutta hyvää!
Pitää jatkaa aarteiden kaivelua.En varmaankaan paljon erehdy, jos arvaan, että tuo Vladimir Smirnoff´s Disco-Gang koostui oikeasti Finnlevyn studiomuusikoista, jotka revittelivät täytebiisejä discokokoelmiin.
No, ainakin ammattimiehet asialla siinä tapauksessa!
- neitonen89vantaa
Tuotah mikä on Light Jockey?:P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513725Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1172728Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko6192387Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei202077KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar841984Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431718- 201678
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421642Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?971506- 281476