löysin mukavan immeisen ja samasta kaupungista.vastas flirttiin myöntävästi mut kaikki tyssäs ko oon ihminen eli kuulun petoeläimien sukuun ja ko syön valitettavasti lihaa enkä oo vegetaristi!joten laitelkaa pliis vaikka tarkemmin ne haku kriteerit ens kerralla!nm.satama kaupunkilainen!
miks vegetaristi
2
545
Vastaukset
- toinen vegataristi vastaa
Minulla ei ole koskaan tullut mieleen mainita ilmoituksessani sitä, että olen vegetaristi. Miksi se ketään häiritsisi? On jokaisen oma asia mitä syö. Itse olen ollut vegataristi siitä lähtien kun tajusin mitä liha on (eli n. 3-vuotiaasta) ja se ei ole koskaan rajoittanut ihmissuhteitani. Minä en PYSTY syömään lihaa. Siihen ei ole uskonnollista eikä ideologista syytä vaan en vain pysty syömään eläintä ja siinä kaikki. Jokainen valitsee itse sen mitä syö ja mitä ei. Ei kai meistä kukaan ole täysin kaikkiruokainen. Luulen, että sinullakin on jokin ruoka, jota et pysty syömään joko siksi että se on pahaa tai sen syöminen tekee pahaa, oelt allerginen tai sitten jokin ruoka voi näyttää vastenmieliseltä.
Miksi ottaa tuosta asiasta ongelma? Olin 15 vuotta naimisissa ei-vegataristin kanssa eikä meillä koskaan tullut TUOSTA asiasta erimielisyyksiä tai ongelmia.
Mutta jos se ei olisi sinulla "vegetarismi" syynä jonkun suhteen lopettamiseen niin löytäisin pian toisen syyn, joten valitusten summa on aina vakio. - minä vaan
en siis itse ole vegetaristi ja ko puhuit syömisestä niin ei ole kieltämättä tullut vastaan mitään ruokaa mitä en olisi inhoamiseltaan edes maistanut mutta ymmärrän kyllä näkökantasi!itse kyllä syön jopa nahkiaisia hirvenkieliä ynnä muita herkkuja eli kaikkia ainakin maistan!nm:kulinaristi!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063210Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1571257Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803