...vanhemmalle, että voi opetella jo unotuneet sanat esim. "Jänis istui maassa" -laulusta ja laulaa niitä vauvalle. Tai mitä näitä perinteisä ralleja onkaan... Onko kenelläkään hyvää kirjaa tiedossa?
Vastaukset 4
- asasasa
piiri pieni pyörii
Olin laulukirja
Oravan pesä tai joku sellainen.
........................................................................ - musiikkia muksuille
Uusi, kiva tuttavuus on Tammen kultainen laulukirja.
Ilmestyi muistaakseni viime vuonna.
Uusia ja vanhoja lauluja rinnakkain.
Minusta monipuolinen ja hyvä kotikäyttöön.
Vanhoista esim. Hip hoi musisoi ja Piiri pieni pyörii. - musiikkia muksuille
Tuli vielä mieleen, että suurien toivelaulukirjojen
sarjassa on vielä lastenmusiikki- kirja
erikseen. Keltainen kirja väriltään, oisko ollu joku Lasten Toivotut tms. - AN79
Minulle antoi aikanaan Musiikkia muksuille-kirjan pianonsoiton opettaja Heidi Tamme. Olin silloin viisivuotias. Kirja on jo lahjoitettu pois, kun pianosta luovuttiin ensin. Se oli jäänyt vähälle käytölle uudessa kodissani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133721Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois190642Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23617Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45617Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars94583- 56570
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102510- 41509
En aio laittaa viestiä enkä soittaa sulle
Turvallisuussyistä jouduin poistamaan numerosi puhelimestani. Ihan kaikkien parhaaksi. Mutta kirjoitin sen lapulle ylös26502