nännikoru

Eli saako korun irroittaa esim. saunaan mennessään n.30minuutiksi paranemisen aikana, vai meneekö umpeen?
1325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikä tahansa lävistys menee nopeasti umpeen, eikä parantumis aikana ole suotuisaa edes käydä saunassa tulehdusriskin takia. Viikko pari ilman saunaa niin voit käydä ihan korun kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois? kirjoitti:

Eli saako korun irroittaa esim. saunaan mennessään n.30minuutiksi paranemisen aikana, vai meneekö umpeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu