Löytyykö netistä cv pohjaa, nyt pitäis äkkiä saada cv aikaiseksi, parin tunnin sisällä!! En oo ikinä tehnyt cv:tä, joten nyt ottaa lujille! Sain ihan just tietää paikasta,jonne cv:n olisin lähettämässä.
cv pohja netistä?
25
91192
Vastaukset
- jokin paikka
varmasti löytyy jokin paikka josta saa. Googleta vaikka sanat ilmainen cv tai cv kone ... niin eiköhän löydy
- Kaiyyya
www.mol.fi
tai
työkkärin sivuilla - en ole huomanut
Kaiyyya kirjoitti:
www.mol.fi
tai
työkkärin sivuillaSen tiedän, että mollin sivulla voi täyttää cv:n joka killuu jossain...mutta että valmis pohja jonka täyttäisi ja käyttäisi itsellään, ilman että kukaan muu sitä näkisi.?
- tttt1
Kokeile CV Konetta:
www.helppocv.fi
- neiti nimetön
Tervetuloa työministeriön CV-netin hakupalveluun
www.mol.fi- OMA CV
CV:lle ei tarvitse mitään pohjaa.
Sinähän kerrot siinä vapaamuotoisesti OMAN historiasi.
Harrastukset, työkokesmus, opiskelu, kurssit, perhesuhteet.
Mihin ihmeeseen sitä pohjaa tarvitset, sinähän teet OMAA CV:tä etkä kenenkään toisen. - nyt cv:lle
OMA CV kirjoitti:
CV:lle ei tarvitse mitään pohjaa.
Sinähän kerrot siinä vapaamuotoisesti OMAN historiasi.
Harrastukset, työkokesmus, opiskelu, kurssit, perhesuhteet.
Mihin ihmeeseen sitä pohjaa tarvitset, sinähän teet OMAA CV:tä etkä kenenkään toisen.on ihan tietty pohja/kaava jonka mukaan se pitää tehdä, jotta se on oikeanlainen..
- mikkotoinen91
OMA CV kirjoitti:
CV:lle ei tarvitse mitään pohjaa.
Sinähän kerrot siinä vapaamuotoisesti OMAN historiasi.
Harrastukset, työkokesmus, opiskelu, kurssit, perhesuhteet.
Mihin ihmeeseen sitä pohjaa tarvitset, sinähän teet OMAA CV:tä etkä kenenkään toisen.Tästä löytyy EU:n "viralliset" CV pohjat
http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/EuropassCV/CVTemplate.csp
Tai rekisteröidy ejobs sivuille, niin voit luoda CV:si apuohjelman opastamana
http://www.ejobs.fi/jobseeker_register.php - sei plus yks
nyt cv:lle kirjoitti:
on ihan tietty pohja/kaava jonka mukaan se pitää tehdä, jotta se on oikeanlainen..
Olen nähnyt varmaan toistasataa erilaista ohjetta. Osa käskee laittaa joitain juttuja, esim. perhsuhteet, osa käskee jättää ne pois. Osa käskee laittaa kaikki, jotkut ovat sitä mieltä että vain olennaiset. Ei siihen mitään virallista kaavaa ole.
Itse laitan henkilötiedot ja puhelinnumeron, niin tietää kenen se on ja löytyy yhteystiedot. Sen jälkeen kokemukset ja koulutukset siten, että uusin on ylimmäisenä. Päivämäärät laitan tarkasti, mutta en laita kaikkea, koska pätkiä on paljon. Loppuun laitan muuta mainittavaa, mm. yhdistystoiminta-aktiivini. - halloota1
sei plus yks kirjoitti:
Olen nähnyt varmaan toistasataa erilaista ohjetta. Osa käskee laittaa joitain juttuja, esim. perhsuhteet, osa käskee jättää ne pois. Osa käskee laittaa kaikki, jotkut ovat sitä mieltä että vain olennaiset. Ei siihen mitään virallista kaavaa ole.
Itse laitan henkilötiedot ja puhelinnumeron, niin tietää kenen se on ja löytyy yhteystiedot. Sen jälkeen kokemukset ja koulutukset siten, että uusin on ylimmäisenä. Päivämäärät laitan tarkasti, mutta en laita kaikkea, koska pätkiä on paljon. Loppuun laitan muuta mainittavaa, mm. yhdistystoiminta-aktiivini.Siis kyllä jokainen saa omaan CV:seen kirjoittaa mitä lystää, mutta on siihen tietyt asetus standardit miten CV tehdään!! Vai läiskitkö vain ranskalaisilla viivoilla työkokemuksesi alekkain?
- CV pohjia
Täältä löysin muutamia cv pohjia
http://www.harritimonen.com/?page_id=53 - jflkdsajdsafdsl
- TGR
Katsos osoitteesta http://www.harritimonen.com/tiedostot itse löysin sieltä parikin hyvää pohjaa joista tein omani.
- Toisen CV
Vaan omaa cv lähetä? se on todetu ja huomattu että aina paikka menee sille vierustoverille tai kaverille :)
- 16+1
Parissa tunnissa eka cv, noh katso ettei tule ihan juosten kustu.
- Pertti Keinonen
www.harritimonen.com on muuttunut nykyään sen tiedostot löytyy http://www.harritimonen.net/tiedostot/
- videoija
Tee video-CV
- cvpohja.com
- IlkkaJones
Jos haluat hyvältä näyttävän CV:n, kannattaa vilkaista https://cvpohja.fi/
- Anonyymi
Moi, yksi helppo ja hyvä CV työkalu on https://cvapp.fi/
Ite käytän tätä- Anonyymi
Hei, ootkohan maksanut tästä? Tein just cvn täällä mutta näköjään pitäisi maksaa.
- Anonyymi
Älkää laittako kyseiselle firmalle tietojanne! Ettikää joku muu cv firma. Tämä vie rahaa kortiltanne, ettekä välttämättä saa rahojanne takaisin.
- Anonyymi
cvmaker on kans yks kusetus. Mainostetaan ilmaisena ja cv lataus kuitenkin maksaa 1,99 €. Jos sen erehdyt maksamaan, niin samalla automaattisesti luot tilin josta veloitetaan 31,99 €/kk. Rahoja et saa pois milloinkaan, jos erehdyt maksamaan joltain veloituskelpoiselta tililtä.
- Anonyymi
Ainakin tänäpäivänä lukee irtisanoutumisehtona, että pitää irtisanoa sähköposti osoitteeseen ennen kuin 14 vrk on kulunut. Tai sitten veloitetaan summa kerran kuussa. Ja jatkossakin tuohon sähköpostiin ilmoittamalla. Vai eikö peruminen onnistunut? Vai jäikö tekstit lukematta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272004
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1011762Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?831591Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611434Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331132- 1091063
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm511043Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471036- 731026
Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44983