Yhdistätkö lihavuuden tyhmyyteen tai köyhyyteen?
Mitä sinulle tulee ensimmäisenä mieleen kun näet
kadulla tuntemattoman lihavan miehen tai naisen?
Entä voisitko seukata lihavan miehen / naisen kanssa?!
Mitä sinulle tulee ensimmäisenä mieleen kun näet
kadulla tuntemattoman lihavan miehen tai naisen?
Entä voisitko seukata lihavan miehen / naisen kanssa?!
Vastaukset 9
Vanhimmat
...ei ihan hoikan miehen kanssa :)
Mutt mää olenkin ihastunut siihen...
Eiköhän kerro enemmän omasta tyhmyydestä jos lihavuuden tyhmyyteen yhdistää.
Jos jotain tilastollista totuutta, niin.. (korjatkaa, mikäli muistan väärin) ylipainoiset, ne mahakkaat miehet ovat hyvin menestyneitä, mutta vastaavassa asemassa olevat naiset taas hoikkia. Mikä siis ei tarkoita, etteikö kaljamahaiset miehet olisi huonosti menestyneitä, tai mahakkaat naiset hyvin menestyneitä .. työelämässä :D
En yhdistä kyseisiä asioita , mutta täytyy tunnustaa, että lihavat miehet on minulle alitajuntaisesti symboloineet jotain laiskuutta, omahyväisyyttä..
Mutta olen tavannut reilusti ylipainoisen miehen, joka on kiva ja mukava..hän on jollain lailla mielenkiintoinen. Hänen katse on ihana, riisuu minut paljaaksi katseellaan. Ett ihan jännää..
Voisinko seurustella..kyllä varmaan tuon edellisen pohjalta, kun hehkilö on mielenkiintoinen:)
---
Vaikea pitää lihavaa miestä mittatilauspuvussa ja upouuden mersun ratissa köyhänä... ei, en yhdistä köyhyyteen. En muutenkaan. Epäsiistin olemuksen, vanhanaikaiset, likaiset, huonosti istuvat tms. vaatteet yhdistän köyhyyteen. Vanhan ja resun kulkupelin myös.. joskin nekin saattavat pettää. Tiedän yhden todella varakkaan tyypin, joka ei paljoa ojanpohjapultsarista ulkonäöltään eroa.
Ihan ensimmäinen ajatus todella lihavan nähdessäni, on se että onneksi en itse ole samanlainen. Sitten saatan ajatella, että näyttääpäs inhottavalta, jos kyseessä on TODELLA valtava ihminen, joka vielä on ihan valkoinen, kalpea ja epäsiisti tai jos maha roikkuu vaikka näkösällä. (Tarkoitan siis sellaisia, joiden paino on lähempänä 200 kuin 100 kiloa.)
Mutta vähemmän lihavista en ajattele mitään. En voisi seukata lihavan naisen kanssa, kun tykkään vain miehistä, mutta olen ollut rakastunutkin lihavaan mieheen. Hän oli aivan ihana, aivan käsittämättömän syötävän seksikäskin. Vaikkei kroppa ollutkaan unelma, hänellä oli aivan ihanat kasvot ja mahtava luonne. On varmaan vieläkin, uskoisin.. en ole nähnyt vuosiin. Harmi, ettei meistä sitten tullutkaan mitään.
tulee mieleen.
En voisi seukata lihavan miehen/naisen kanssa.
kaita.
mieleltään ihminen on rikas tai laiha;
Joka toista sortaa aina,
sama onko läski vai laiha,
heikompaansa latistaa,
aivan sama mitä tarkoittaa,
olet erilainen, kuin minä,
elinoikeudet ansaitse sinä,
ole parempi kuin muut me täällä,
ettemme hypi sinun päällä,
toivoa meille köyhämielille,
uskoa kaitasieluisille.Siis elä-älä meitä petä !
vaikka itse olen lihava nainen jolla ei pitäisi olla varaa valittaa, mutta kun tarjontaa on yli äyräiden laihemmistakin, niin heidän kanssaan voi olla varma, että pitävät liikunnasta josta minäkin nautin. Laiskassa seurassa varmaan tulisin kaltaiseksi. Pidän aktiivisuudesta miehessä.
En yhdistä noita. Mieleen tulee lähinnä, että lihavilla on huono itsekuri ja ne elää syödäkseen.
En juurikaan kiinnitä huomioo onko tuntemattomat ihmiset läskejä vai ei, en seuraa kadulla porukkaa niin tarkasti. Poikkeuksena, jos toinen on oikein todella lihava tai sitten jotenkin_todella_ omituisesti/huomiotaherättävästi pukeutunut kuten ylipainoa >20kg ja ainakin 2 numeroa liian pienet makkarankuorivaatteet päällä.
En voisi seurustella lihavan kanssa, koska seurusteluun liittyy seksi ja läski on senverran epäkiihottava turn-off, ettei seksi tule kysymykseenkään.
En puhu sitten mistään muutaman kilon "ylipainosta" vaan ihan reilusti lihavasta.