onko muuta?

onko mitn muuta keinoa(siis jtn mitä pitäs syödä) saada nestettä pois kun syömällä ananasta?
1225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miksi pitäisi saada nestettä pois?

Jos sulla on kovin pahaa turvotusta, suosittelen kääntymään lääkärin puoleen. Turvotus on hälyttävä merkki.

Todennäköisesti se, mitä luulet johtuvan nesteestä kehossa, on ihan rehellistä läskiä vaan. Normaali terve ihminen kusee sen pois, minkä juokin. Jos on pahoja elektrolyyttitasapainon häiriöitä tai munuaisissa vikaa, voi turvotusta esiintyä ja silloin kannattaa marssia lekurille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hjkklölklöjkkk kirjoitti:

onko mitn muuta keinoa(siis jtn mitä pitäs syödä) saada nestettä pois kun syömällä ananasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu