Joudun ajamaan vastakarvaan, koska muuten naamalle jää "kahden päivän sänki"-look. Vastakarvaan ajamalla saan edes jonki verran pois, vaikka sänkeä jää silti, ja iltaan mennessä on jo pieni sänki.
Mulla on Gilette Fusion, ja partavaahtoo on iha turha käyttää koska koko naama on sit verellä. parranajossa käytän runsaan määrän Aqualan L- voidetta.
Mulla on iha super vahva parta ja koko kaulan ja naama on parin päivän sisällä jo todella paksun karvan peitossa. Sentää tää on onneks siisti, eikä mikään haituva systeemi, että parta on siististi kasvanut silti eikä rehota.
mutta miten saisin sen kokonaan pois? Olen kaiken kokeillut.
Parta ei vain lähde!
fvdvfvdv
3
1365
Vastaukset
- hauduttavan
suihkun tai saunan jälkeen? Karvat pehmenee lämmössä ja kosteassa.
- sitten vaikka
Braunin koneita ainakin joissain niissä on sellainen mekanismi, että se ei pelkästään leikkaa vaa vetää parran irti juuriltaan. Itse käytän Braun ja sänkeä ei jää lainkaan, ihan puti puhdas leuka.
- veetillä
sitten vaikka kirjoitti:
Braunin koneita ainakin joissain niissä on sellainen mekanismi, että se ei pelkästään leikkaa vaa vetää parran irti juuriltaan. Itse käytän Braun ja sänkeä ei jää lainkaan, ihan puti puhdas leuka.
tai laserpoistolla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1033576Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta133413Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1142423Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532412Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten772381Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1472161Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom52050HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364361957Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin571902Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt411893