Vähän ihmetyttää nämä palstan viestit: ei löydy kumppania, kukaan ei huoli, sitä oikeaa ei ole tullut vastaan.....oletteko varmoja, että olette itse antaneet asialle mahdollisuuden? Minusta ihmisten asenne kohdattaessa toinen ihminen on keskimäärin aika viileä: ei vastata katsekontaktiin saati oteta sitä oma-aloitteisesti, hymynhäivääkään ei yleensä näy naamalla jne.
Miettikääpä, oletteko tosiaan avoimia sitä kumppania etsiessänne? Onko rima liian korkealla?Vai odotatteko, että se "joku" tulee ja ottaa aloitteen käsiinsä? Ei kannata odottaa, elämä on liian lyhyt jälkeenpäin murehdittavaksi...kesän lämpö villitköön kaikki sinkut!!
Miettikääpä, oletteko tosiaan avoimia sitä kumppania etsiessänne? Onko rima liian korkealla?Vai odotatteko, että se "joku" tulee ja ottaa aloitteen käsiinsä? Ei kannata odottaa, elämä on liian lyhyt jälkeenpäin murehdittavaksi...kesän lämpö villitköön kaikki sinkut!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuo viimeinen lauseesi saa minut lähes yökkäämään, kuin kehottaisit ihmisiä huolimaan kenet tahansa kunhan saa seksiä..? Kyllähän minäkin seksiä haluan mutta en silti harrasta irtosuhteita.
Miksi pitäisi aloittaa suhde vain seurustelunhalun takia ? Itse en aloita suhdetta ellen tosissaan usko onnistuvan. Minulla on ollut vain kaksi suhdetta, molemmissa olen ollut rakastunut mutta valitettavasti nainen ei ole tuntenut niin voimakkaita tunteita.
Olen silti edelleen sitä mieltä etten halua hyppiä suhteesta toiseen tai elää jonkun kanssa ja pettää. Aion löytää rakkaan jonka kanssa halutaan elää yhdessä koko elämä uskollisesti, jos en löydä niin ei voi mitään, ainakin olen yrittänyt !
Ehkä rimani on liian korkealla kun haluan löytää naisen joka on uskollinen, avoin, hellä ja hymyilevä. Ulkomuotokin pitäisi olla sopusuhtainen.
Voin vakuuttaa että minä katson silmiin ja hymyilen mutta ei kaikki löydä kumppania helposti.
mutta sekin kuulemma on hulluuden merkki.