niin voimakkaat periaatteet, etteivät halua esitellä naisystäväänsä virallisesti muille, ennenkuin naisen avioero on täysin selvä?
Onko miehillä yleisesti
Lumene__
8537
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No, en lähtisi toisen vaimoa esittelemään virallisesti tyttöystävänäni tai omana vaimonani.
Esittelesitkö itse läheisillesi/kavereillesi eroamassa olevan miehen, miesystävänäsi?
Ei sitä kannata ennen ilmoittaa kun k.o. ihmisen ero on selvä. Koska mieli voi muuttua, ja jos käykin niin etteivät eroa. Huomioi sanamuoto "täysin selvä".
Siinä mielessä todella hyvä periaate, itse toimisin samalla tavalla...
Juu, kyllähän sitä miettisi itsekkin muutaman kerran että lähtisikö eroamassa olevaa ihmistä esittelemään läheisilleen/ystävilleen miesystävänään.
Toisaalta tässä minun tapauksessani kaikki miehen ystävät jopa vanhemmat tietävät minusta ja olemme tavanneetkin(sattumalta tapasin hänen vanhempansa toisen sisaruksen kautta). Mutta mitään ns. virallista tapaamista ei ole ollut.
Mutta tämä selvensi minulle miehen ajatusmaailmaa, kiitän!
.. on se että se riippuu aika paljon naisesta ja minkälaisen olon on saannu yhteisistä hetkistä.. Tietenki aina kavereitten kans voi lähtiä uuden seuralaisen kanssa, mutta virallsesti en välttämätte esittelis heti ainakaan jos on semmonen olo ettei tästä mitään tuu...
nyt (toistaiseksi ainakin) olet oman miehesi vaimo, joten turhaa edes muuta kuvitella.
*pitäisi* olla tuollaiset periaatteet
kyllä lähtisi varattua naista esittelemään kenellekään, enkä kyllä olisi alkuun edes alkanut yhtään millekään varatun kanssa, vaikkakin vain virallisesti varatun.
Kuulostaisi aika kornilta: "Hei tässä on Helmi, hän on vielä avioliitossa, mutta ei kauaa :), sovimmehan me hyvin yhteen?"
No mä en koskisi tikullakaan naiseen joka on edes osittain varattu, tai ollut varattu vielä vuosi sitten. Väärän jätkän naisen kanssa kun alkaa vehtamaamaan niin lähtee henki tai vähintäänkin rahat.
Eli en tod. esittelisi kenellekään jos sattuis olemaan sellainen naisystävä.