Onko kokemuksia siitä miten Tramal vaikuttaa Sitalopramin kanssa?Pakkauksessa mainitaan että joidenkin SSRI-lääkkeiden kanssa(tosin harvoin)voi tulla tiivistettynä ns.hypomanisia oireita.Näistä on omakohtaisia kokemuksia joten haluaisin kuulla kokemuksia ennen kun Tramalia suuhuni laitan.Minulla menee Sitalopramia 40mg/vrk.
Ja sitten Sirdalud..sitä ei suositella pillereiden kanssa,siksikö että se laskee ehkäisytehoa?Syön pilleireitä ja mietin vain että haittaako jos joudun pari sirdaludia ottamaan venähäneeseen alaselkääni..en olisi vielä valmis äidiksikään...apuva.
Sirdaludista ja Tramalista...
4
12665
Vastaukset
- smke
Sitalopramia ja tramadololia ei yhtä aikaa koska voi aiheuttaa serotoiinisyndrooma joka pahimmoillaan voi olla tappavakin. Jos tarvitset tramadololia vähennä sitalopramin annostusta n. 10 mg/vrk. Tramadololissa itsessään on serotoiinin kaltaista ainetta joka joillakin ainakin vaikuttaa mielialaa kohottavasti.
- ny puhu@
vastoi omaa tietoa,
kysyjä ,,kysy lääkäriltäsi jos olet jotastakin epävarma. tai apteeksista. - Samaan aikaan
Eipä Sirdaludiin ja Tramaliin yhdessä kuole. (Riippunee tietenkin annostuksesta)Lääkkeistä ja otsikosta päätellen syöt tota kuitenkin hermostoperäiseen kipuun mahd.selässä tai niskan alueella?
Paaljon paremmaksi olen itse ainakin kokenut hieman lievemmät Panacodit sekä Sirdaludin tilalta Norflexin. Tämä siis siksi, että Tramalin (varsinkin vahvempien 150mg/200mg)vaikutus on niin turruttava, että vähänkin vaativampien töiden tekeminen vaikuttuu lääkkeen vaikutuksesta hurjasti.
Parhaiten jumituksesta eroon päässyt nappaamalla pari norlexiä naamaan menemällä hierojalle tai vesihierontaan. Siitä kotia sänkyyn jossa selkään kylmägeeliä ja pari panacodia naamakseen. Siitä kevyet unet. - Pingu83
Itse syön ehkäisypillereitä ja aina toisinaan joudun ottamaan myös Sirdaludia selkäkipuihin. Kertaakaan en ole raskaaksi tullut vaikka Sirdaludia olen välillä syönyt viikonkin putkeen. Ja seksielämä on parisuhteessa vilkasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063250Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus961488- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.52855