Miksei Britit ikinä lähetä Euroviisuihin niitten nykyisiä artisteja, vaan käyttää aina vanhoja? Niillä on hirveästi hyviä laulajia, mutta silti aina on se sama juttu - lähetetään joku vanha. Miksi ihmeessä? Eikö olisi älykkäämpää laittaa joku uusi, maailma menestynyt bändi tai laulaja? Kysympä vaan.
Muutama sana Englannista...
Ujopelkuri...
3337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on kärsineet aikamoisen inflaation vuosien saatossa. Hyvät ja menestyvät artistit eivät tarvitse euroviisuja uransa pönkittämiseen. Brittien on muutenkin aina ollut helpompi päästä esille populäärimusiikissa, kiitos Beatlesin, Cliff Richardin, Rollareiden ja muiden toinen toistaan parempien 60-70 luvun bändien.
mu frendi ketä, oh briti sano et se, oh vitsi kokko jutu siel vaiks, meil ei ehkä oo mut on ne, parhainpii jos, laitas roki bändi.
Johtunee siitä ettei Brittejä kiinnosta tämä kisa lainkaan. Harva kaduntallaaja siellä päin edes tietää mikä koko kisa on.