Noniin, olin sitten eilen ensimmäistä kertaa harjoittelemassa karaokejuontajan hommia :)
Omasta mielestä kaikki sujui hyvin, ja niin kuulemma "opettajanikin" mielestä, mitä nyt välillä lauluvolyymi oli kuulemma järkyttävän kovalla, mut eiköhän se siitä lutviudu ajan kanssa :)
Lähinnä hirvittää niiden laitteiden kasaaminen ja johtojen laitto. Ja kun ne painaa niin paljon, ja näin naisihmisenä ei hirveesti oo tota hauista kertyny... Näin vain miten ne laitteet kasataan ja ens kerralla sitten kokeilen asentaa itse. Niin ja sitten ne kaikki nippelit ja nappelit. No, mikkien volyymit ja dvd-volyymi ihan ookoo, mut kaiut, treblet ja bassot on viel hakusessa.
No tietty, enhän mä heti mikään pro voi ollakaan, mut kun ite on semmonen et vaatii ehkä itseltään liikaa joskus. Täytys vaan ottaa ihan iisisti :)
Ehtihän siinä jo mokakin tulla, olin unohtanut yhden laulun laittaa ja sitten tuli valituksia. Mut niitähän sattuu kaikille, ainakin mitä nyt olen täältä lukenut.
Jos joku haluaa jotain hyviä vinkkejä antaa, niin ne on tervetulleita! :) Tietysti, itsehän teet omalla tavallasi ja muokkaat keikoista itsesi näköisiä, mut kaikki niksit ja vinkit otan mielelläni vastaan!
Ensimmäinen keikka!
.Z.
2
360
Vastaukset
- Sartsa74
Tekniikka tulee tekemisen myötä tutuksi ja jos vaan mahdollista niin ota kamat vaikka kotiin hetkeksi, saat rauhassa testailla. Ja iloinen reipas asenne on aika iso tekijä keikoilla, sen taakse jää pienet "mokailutkin", ne ei maailmaa kaada. Ja jos joku kämmi sattuu niin vaikutuksen tekee myös se että juontaja osaa mokan myöntää ja anteeksi pyytää. :) Tsemppiä keikoille!!
- hurmaava
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po393429Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162645Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242604Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441836- 251566
- 1211341
Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2791288Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.901259- 1091201
Kosulan Keisari karviossa
Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo241166