Vieläkö nelikymppisellä naisella voisi olla mahkuja suhteeseen? Noin niinkuin jos jotain yrittäisi viritellä johonkin suuntaan? Ei ole ylipainoa ainaskaan, mutta en mikään kaunotarkaan ole.
Mitä luulette?
40N
81617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...
Itse lähes viisikymppinen, ja uusi ihana suhde alkoi kesällä. Ei iällä ole merkitystä hyvään suhteen saamiseen.
Eikun koordinaatteja pv klo.t.ilman-naarasta
En minä totisesti ole heittänyt hanskoja tiskiin. Nythän me ollaan parhaassa iässä!
Ei muuta kun verkkoja virittämään...
Höh!
...kaikkea sitä kysytäänkin! Minulla juuri nyt todellinen suhde kiihkeimillään ikäiseni arvostamani miehen kera.
Tosin olen pitänyt ulkoisestani huolen aina! Hoikahko, naisellinen ja ikäiskseni nuorekkaan tyylikäs s/m-kokoa. Jos olet samaa, niin älä ole huolissasi. Kauneuskirusgiassa en ole käynyt
Toisaalta, onhan niitä, jotka pitää L, XL, ja jopa XXL koosta. Tiedän, että on!
Lähde etsintäreisulle...kotoa ei kukaan hae!
Itsestä tuntuu, että elää melkeinpä parasta aikaa elämässä tai miten sen sanoisi; helpointa aikaa.
Lapset on jo lähes aikuisia eikä vaadi koko aikaa seuraa ja valvontaa.
Miehiä tulee katseltua entistä enemmän ja mietittyä vaikka mitä!
Miehiä maailmassa riittää. Monet on varattuja ja haluais vaihteluu, mutta ei kiitos, ihan vaan solidaarisuudesta muita naisia kohtaan, koska vapaitakin miehiä on. Miehiä pääsee tapaamaan vaikka nettideitin kautta, mutta vaatii monia yrityksiä ja erehdyksiä, koska aina ei kolahda molemmin puolisesti, niin että todella suhde syntyisi. Siltikin onhan se kiva käydä ees juttelemassa jonkun kanssa; koskaanhan ei voi tietää...
Baareissakin tapaa mukavia miehiä ja siinä se "salamointi" tulee heti ilmi.
Risteilyillä on melkoinen meno ja ainakin jonkinlaista tuntumaa miehiin tulee, vaikkakin usein kovin lyhytaikaista. Pitkiäkin seurustelusuhteita on toisille sieltä syntynyt.
Nelikymppisenä seksi maistuu kuten ennenkin ja siitä osaa todella nauttia, kun ei oo enää mitään turhanpäiväsiä komlekseja, mitä nuorena oli.
Ja sielu on yhtä nuori, ku ennenkin, vaikka ulkokuori vähän rapistuu, mutta niin se tekee miehilläkin.
Jos naiset nykyään elää reilusti yli kasikymppisiksi niin on tosi pitkä aika olla ilman miestä. Siis seurustelemaan vaan.
Ja mitä tohon ulkonäköön tulee: makuja on monia ja ulkonäköjäkin monia, mikä toista miellyttää ei miellytäkkään toista. Yleensä vakka kantensa valitsee.
onhan sulla mahdollisuuksia vaikka, kuinka
itse kyllä odotan, että joku tekisi aloitteen
ja hakisi melkein kotoa treffeille...............