ikuinen ongelmako?

-apuuva-

Olen käyttänyt eri selluliitti geelejä ja voiteita, hieronut ja kuorinut.Ruokavalio kunnossa ja liikuntaa 5 pv:nä vko:sa.Ei auta mikään,kuppausvälineet meinasin tilata-mutta liekkö sekin turhaa?Eikö tuon hieronnan ja kuorinnankin pitäisi tehota jos on tehotakseen.Tuskastuttavaa.

1

647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *****

      Tiedäthän, että selluliitti on kuona-aineita ja rasvaa.. ja se tulee huonosta aineenvaihdunnasta, perimä voi vaikuttaa jne.. Selluliittivoiteet ovat täyttä turhaa, ne tehoavat sen verran säännöllisellä käytöllä, että tasoittavat vain ihon pintaa, jolloin iho näyttää tasaisemmalta ja heleämmältä. Meille naisille on luotu näitä iänkaikkisia ongelmia,mutta sellaista se elämä on. Kuivaharjaus on yksivaihtoehto mikä vilkastuttaa verenkiertoa ja saa ns.hyvää verta selluliittikohtiin ja aineenvaihdunta paranee ja näin kuonat lähtee liikkeelle.. Sanotaan, että naiset joilla on paksumpi orvaskesi ja verinahka eivät saa niin helposti selluliittiä,kuin "ohuempi-ihoiset" ja tietenkin aurinko,tupakka,alkoholi pahentavat asiaa,ja ohentavat ihoa. Kosmetologilla voi käydä ottamassa vartalonhoitoon ja juuri selluliittiin tarkoitettuja laitteita ja hoitoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3603
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2244
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1619
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1576
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      81
      1278
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe