kasvoni eivät ole luonnostaan kovin sirot, mutta miten saisin niistä mahdollisimman pienen ja siron näköiset? siis meikillä ja muulla.
ja millaiset hiukset ovat sirot?
ja millaiset hiukset ovat sirot?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vastatkaaaaa.......
Kynitty musta poikatukka on siro jos olet hoikka,silloin niska näyttää sirolta.Meikissä pieneksi meikattu geishansuu(ei nyt ihan)on aika siro.Muista että poikatukka tarvitsee kumppanikseen paljon meikkiä koska muuten näyttää pojalta tai rekkikseltä.
..varjostaa kasvosi siroiksi: Sivele kasvoille aurinkopuuteria ohimoille, nenänpieliin, sekä posken syvimmän kohdan yläpuolelle (vedä posket lommolle ja sipaise pitkin liikkein juuri montun ylle, ei monttuun!), leukapieliin sekä myös leuan alle, jos haluat häivyttää mahdollista kaksaria. :) Jos sinulla on pitkän mallinen leuka, sipaise aurinkopuuteria myös leuan kärkeen. Nyt voit vastaavasti korostaa valopuuterilla tai -voiteella kasvojesi korkeimpia kohtia: Otsaa, kulmakarvojen alaosaa, nenänvartta, sekä poskipäitä. Muista myös sipaista vähän hentoa poskipunaa poskiisi.
Kokeile käyttää silmä- ja huulimeikissä ns. hentoja värejä esimerkiksi pastellisävyjä, eli ei missään tapauksessa mustaa, punaista tai tummaa sinistä ja muista korostaa silmiäsi niin muut seikat unohtuu :)