Tilaa mies!

Moikka

Nythän on näin että Suomeen voi tilata vaimoja Thaimaasta, Venäjältä jne.

Oletteko te nähneet katalogeja/nettisivustoja josta voisi tilata aviomiehiä?

Mitäs tuumitte, tilaisitteko?
Minkälaisen miehen tilaisitte ja mistä?

Mua voisi kiinnostaa 190 senttinen norjalainen viikinki:)
Pitäisiköhän mun sitten niinku elättää se? Entäs sen sukulaiset?
7783
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

www.cupidbay.com

Sinne kun laittaa hauksi ukraina tai venäjä niin huhuh.

Siis ilmainen. ihan kivasti itärajalta tarjontaa ainakin miehille aika paljon. Osa tietysti feikkiprofiileja joilla yritetään kusettaa lähettämään "matkarahat" tms.

Isot pojat on kyllä kertonut, että helpommin saa seuraa ja halutunlaista kun ostaa matkalipun kauniiseen käteen. Tosin näitä länkkäreitä pyörii ilmeisesti siellä ja ukrainassakin isommissa kaupungeissa jo sen verran paljon, ettei suomipoika niin kovaa valuuttaa enää ole kun taannoin kultaisella 90-luvulla jolloin minkälainen persenaama vain sai missitason naisen.

Äänestä

Etkö tosiaan muualta miestä saa? Minulla on semmoinen käsitys että ne katalookista valitut puolisot eivät kauaa nurkissa pyöri. Kaikenlaisia maksuja ilmenee. Joutuu usein elättämään koko suvun siellä jossain. Miten mahtaa sukupuolielämä sujua sellaisen ostetun puolison kanssa. Eivät kai ne mitään seksiorjia kuitenkaan ole.

Äänestä
  • nyyh.
    Ja mä niin haluaisin sen norjalaisen :/

    Äänestä

Kaipa siitä useimmat ovat joskus unelmoineet. Että voisi löytää (tilata) jostain juuri sellaisen puolison josta pitää. Voisin hyvinkin kuvitella ihanteellisen naisen... ulkonäön... luonteen... jopa ajatukset ainakin osin. Mutta ehkä minussa on joku vika kun en osaa puhaltaa tuota unelmaa eläväksi naiseksi. Mielikuva pysyy itsepintaisesti jonkinlaisena nukkena (heh-heh puhallettava Barbara!).

Taidamme olla tässä asiassa todellisuuden vankeja. Sekä naiset että miehet.

Äänestä

"Nythän on näin että Suomeen voi tilata vaimoja Thaimaasta, Venäjältä jne."

-Onko noin? No mistäs niitä thaimaalaisia ja venäläisiä vaimoja voi sitten tilata?

Ei se taida ihan niin yksinkertaista olla, että tilaa vain. Ulkomaalaisvirasto ei välttämättä myönnä oleskelulupaa, vaikka menis naimisiin, jos luulevat lumeliitoksi. Ei tänne Suomen rajojen sisäpuolelle ihan kuka tahansa kävele.

Ai sellaisen Andreas Thorkildsenin haluaisit? Eiks Pitkämäen Terska ole komeampi? :-)

Äänestä

Mä voisin kans ens tilistä ostaa semmoisen 190-senttisen tumman komistuksen, jonka paksua käsivartta mä voisin sitten aina hyväillä iltaisin, kun katselemme yhdessä sohvalla elokuvaa. Voisin vaikka maksaa vähän ekstraa, jos siihen saisi vielä lisävarusteina ison molon, matalan äänen ja suloiset silmät!

Äänestä

Heti tilaukseen! Mut saattasin ite mennä miehen perässä sinne Australiaan... Ainaki sillon ku tulee syksy ja talvi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Emmanuele kirjoitti:

Moikka

Nythän on näin että Suomeen voi tilata vaimoja Thaimaasta, Venäjältä jne.

Oletteko te nähneet katalogeja/nettisivustoja josta voisi tilata aviomiehiä?

Mitäs tuumitte, tilaisitteko?
Minkälaisen miehen tilaisitte ja mistä?

Mua voisi kiinnostaa 190 senttinen norjalainen viikinki:)
Pitäisiköhän mun sitten niinku elättää se? Entäs sen sukulaiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu