tiiminvetäjän palkka

onko oikein?

Onko oikein että töissä tiiminvetäjällä on pienempi palkka kuin tiimiläisillä?
meillä on tällee.. vetäjä joutuu laatimaan työvuorolistat jne.

5

5183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta...

      työelämä on täynnä vääryyksiä ja ammattiliitotkin näpertelevät vaan joidenkin mitättömien pikkuasioiden kanssa. Arvelen että olet teollisuuden tiiminvetäjä? Vittu että tehashommat on paskoja, ihan perseestä palkka, työ raskasta, likaista ja koneetkin ihan paskoja joita kukaa ei korjaa kunnolla toimivaan kuntoon. Veisivät saatana kiinaan loputkin tehastyöt, ei tämmöset ole ihmisten töitä!

      • aloittaja

        toimistohommia tämä on..


      • sipi78
        aloittaja kirjoitti:

        toimistohommia tämä on..

        Onko työ tiimilläsi vuorotyötä? Meillä ainakin saattaa tiiminvetäjälle jäädä vähemmän palkkaa, mutta tiimiläiset tekevät vuorotyötä jonka vuoksi tienaavat enemmän. Tiiminvetäjien oma valinta tekevätkö siistiä päivätyötä vai kolmivuoroa. Näin siis meillä.


    • joutuu laatimaan

      Että ihan työvuorolistat joutuu laatimaan. no voi voi, notta että tuostahan pitää heti maksaa ainakin 1000€ enemmän kuin muille.

      Tekeekö se tiiminvetäjä muutakuin ne työvuorolistat?

    • Anonyymi

      Tiimin vetäjä voi olla ns. paperinpyörittäjä jolloin se työ voi olla vaativuudeltaan helpompaa kuin mitä varsinainen tiimi tekee. Tämä selittää sen miksi joskus tiiminvetäjä saa vähemmän liksaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2916
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe