nutrilett

Tänään alko nutris dieetti! oon paljon lukenu muitten kommentteja tuotteesta, ja alotan hyvillä mielin ja kohtuu kovin odotuksin (-2/3kg vko).

pienenä murheena on soija-allergiani, mikä ei kylläkään ole paha, joten enköhän tän 2vko kärvistele ainakin. ;)

Pitkällä tähtäimellä olis tarkotus laihtua ainakin 10kg, saa nyt nähä kuinka kauan jaksan nutrin avulla.

Tuloksia käyn täällä listamaassa jos niitä syntyy, ja käykää ihmeessä muutkin laittamassa jos juuri alottaneita (miksei muitakin) nutraajia on..? :)
2489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No sehän on vaan plussaa, jos soija-allergian takia maha on kuralla koko jan. Painohon laskee paremmin, kun ei ole sitä kuonaa pötsissä.

Eli en tajua, että jos on jollekin allerginen, sitä pitää tieten tahtoen kupuunsa lykätä.

Äänestä
  • Ja jollain on huono päivä? 3x3cm kutisevan läikän kädessä ja vuotavan nenän kestän mielummin kuin 30kg ylipainon. ei siis edes varpusia pönttöön lentele.. sorry..

    ei siitä sen enempää..

    3. päivä menossa ja olo on.. outo...
    toisaalta hyvä, ja toisaalta huono. Kevyempi ja jollain tavoin energisempi olo, mutta päätä särkee mitä oudoimmilla tavoilla, ja tulee ns. 10 "väsymys" kohtauksia.. voi johtua toki myös menkoista, jotka alkoi samana päivänä kun laihdutus. (jipii!)

    vaa'alla en ole käynyt enkä käy ennen kuin 5.10, vaikka mieli tekisi.. :P

    Parempi mieli ja olo on kuin ennen dieettiä ennustin, ja hyvillä mielin jatkan. ja olen sen myös todennut, että tämä on (ainakin minulle) helpompaa kuin ainainen kalorien yms. laskeskelu. tiedän täsmälleen mitä ja minkä verran suuhuni tungen, ja se siitä.

    vaikkakin olen palkinnut joka ilta ennen nukkumaanmenoa _yhdellä_ broilerpyörykällä.... pakko se on myöntää.. :D

    Seuraavaksi sitten kirjoitan vasta silloin 5. päivä. Saas nähä pääsenkö läskeistäni eroon alkuunkaan, ja jos jotain muutakin kuin 2kg (nesteitä) on lähtenyt, olen jo voittanut itseni, ja siitä on mielestäni hyvä jatkaa tavalla tai toisella. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt se alko! kirjoitti:

Tänään alko nutris dieetti! oon paljon lukenu muitten kommentteja tuotteesta, ja alotan hyvillä mielin ja kohtuu kovin odotuksin (-2/3kg vko).

pienenä murheena on soija-allergiani, mikä ei kylläkään ole paha, joten enköhän tän 2vko kärvistele ainakin. ;)

Pitkällä tähtäimellä olis tarkotus laihtua ainakin 10kg, saa nyt nähä kuinka kauan jaksan nutrin avulla.

Tuloksia käyn täällä listamaassa jos niitä syntyy, ja käykää ihmeessä muutkin laittamassa jos juuri alottaneita (miksei muitakin) nutraajia on..? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu