kun aloitin laihiksen oli tavoitteeni painaa tämän vuoden puolella 58 kiloa
nyt on sitten
anoreksia
5555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olet ihan normaalinkokoinen etkä laiha. Sinulla on vielä varaa laihduttaa muutama kilo, mutta jos painosi menee alle 55kg:n niin alat olla jo liian laiha. Eli rohkeesti vaan laihdutuksessa eteenpäin, pidä vaikka tuo 55kg takarajana!
Tuohan on päivän selvää: ihmiset on niin kateellisia sinulle, etteivät vaivaudu sanomaan, että olet laihtunut!
Itsellä sama juttu, kylläkin sillä erotuksella, että jotkut kehuvat kovasti ja toiset eivät taas ole huomaavinaankaan. Ovat raukat niin kateudesta kankeita.
Älä anna sen lannistaa äläkä ainakaan anna sen vaikuttaa niin, että laihdutat liikaa.
kun ei oo tarkoitus enää pudottaa kun 4 kiloa ja nekin liikunnalla.
oudointa on, että tuo liikkuminen mielletään laihdutukseksi ja sen jatkaminen normaalipainoisena sairaaksi. samoin tuo mässytys luetaan terveeksi ja terveellinen ruoka luetaan oitis anoreksiaksi.
itselleni on ihan sama mitä mieltä muut ovat. jos joku on onnellinen sohvalla maatessaan niin ei se ole minulta pois ja tuskin minunkaan lenkkeilystä kenenkään muun lihakset kipeytyy.
Tota munkin piti sanoa. Ihmiset ovat kateellisia, ja toisaalta jos laihdut vauhdilla, voi olla että he eivät viitsi kannustaa jotta et jatka järjettömyyksiin asti(ihmiset ovat kummallisia ajattelijoita).
Kyllä jokainen edes jonkin verran laihduttanut tietää miten vaikeaa se on.
Olet hyvässä kunnossa jo, ja aivan varmasti se on huomattu! :)
Jostain syystä minäkään en ole saanut sanottua 15kg laihduttaneelle kaverilleni että hän näyttää todella hyvältä nykyään, vaan olen vain nopeasti ohimennen kommentoinut "niin oot" kun joku toinen on saanut suunsa auki ja kehunut hänen ulkonäköään. Ja kateellisuutta se on. Kaipa siksi että olen aina tuudittautunut siihen ajatukseen että joku ystävä on suurempi kuin minä, ja nyt sitä ei enää ole. Omituinen olen.
ole yhtään omituinen. Luin kirjoituksesi ja ajattelin, että onpa siinä rehellinen ja kannustava ihminen, joka tuon on kirjoittanut. Kaverisi saavat olla onnellisia, että heillä on sinunkaltainen henkilö ystävänään. Mukavaa syksyä sinulle :P