hellittelyt yms.

Eli tämä kysymys on lähinnä naisille. Olen aloittamassa parisuhdetta. Rakastan tätä naista todella paljon. Mieleni tekee koko ajan halia, helliä ja suukottaa häntä. Onko tämä siis ihan "akkojen" touhua?
111619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

no ei varmasti oo!! jos vain jostain löydän miehen joka on valmis samaan, niin, huh!! olen mennyttä naista!!!;)

Äänestä

no ei varmasti oo!! jos vain jostain löydän miehen joka on valmis samaan, niin, huh!! olen mennyttä naista!!!;)

Äänestä
  • Kerro itsestäsi lisää niin voit voittaa ! Olen mies joka haluaa tosi paljon läheisyyttä, hellyyttä, suukkoja..
    [email protected]

    Äänestä

saavat varmasti jokaisen naisen sydämen sykkimään. Niitä kaipaa ja haluaa koko ajan. Ja ei se ei todellakaan ole akkojen touhua! Harmi ettei Sinunlaisiasi miehiä ole enempää ;)

Onnea Teille =)

Äänestä

Itselläni on pari vuotta vanhempi avopuoliso, joka jaksaa tunnista/päivästä/kuukaudesta toiseen helliä minua. Näin on ollut alusta asti, ja se juuri sai minut rakastumaan häneen. Löysin kovan kuoren alta todellisen halinallen!

Näytä siis tunteesi. Pidä hyvänä, suukottele, halaile, puhu kauniita... Et voita mitään pitämällä tunteitasi piilossa!

Äänestä

LAITANPA TÄHÄN OMAN KYSYMYKSENI:


Voi kun miehet kertoisivat joskus tunteistaan! Jos kysyy, että rakastatko minua, vastaus " tietenkin" tai "kyllähän sää sen tiedät". Onks niin vaikee sanoo joskus ihan oma-aloitteisesti, että rakastan sinua.

Kiinnittääkö mies huomioita enää vaimoonsa kun on oltu naimisissa muutama vuosi? Olis kiva joskus kuulla jotain mielipiteitä mieheltä (näin vuosienkin jälkeen), että miltä minä näytän; vaatteista, ulkoisesta olemuksesta, luonteesta. Vaikka negatiivistakin.

Ja jos halaa tai pusii, niin vastauksena "hmh".

Miksei mies näytä tunteitaan???? Miksi rakastelukerratki jää niin harvoiksi nykyään???

Äänestä

Toi on "parisuhde"-touhua. Ihan hyvä syy alottaa.

Äänestä

..Hih, minulla on sama tilanne kuin sullakin: haluaisin koko ajan olla hänen vieressään, halia, pusia, helliä jne, onneksi hän on samanlainen..Emme kuitenkaan seurustele, ainakaan vielä, mutta ehkä haluaisin, hänestä en ole niin varma...Voi kun minulla on häntä ikävä, mutta en voi sitä hänelle kertoa, kun en ole kuullut hänestä pariin päivään mitään..

Äänestä
  • Liika voi olla liikaa joskus. Parasta olisi kai että et roiku liikaa rakkaimpasi kaulassa. Mutta uskon etä oma vaistosi sanoo tai naisystäväsi missä rajat kulkee. Kohtuus kaikessa voi olla parasta.

    Äänestä

  • Lady kirjoitti:

    Liika voi olla liikaa joskus. Parasta olisi kai että et roiku liikaa rakkaimpasi kaulassa. Mutta uskon etä oma vaistosi sanoo tai naisystäväsi missä rajat kulkee. Kohtuus kaikessa voi olla parasta.

    Kohtuus kaikessa...

    Äänestä

Mun mielestä hellittelyt, halaukset, pusut yms. on aivan ihania!! Niitä kaipaa koko ajan! Mikä sen ihanampaa ku tavatessa poikakaveri ottas ja halais tai pussais... noista hellittelyistä; ehdottomasti parasta on jos mies "silittää" hiuksia tai kuljettaa sormia varovasti selässä, menee kivasti kylmiä väreitä ja kutittaa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksjätkävaan kirjoitti:

Eli tämä kysymys on lähinnä naisille. Olen aloittamassa parisuhdetta. Rakastan tätä naista todella paljon. Mieleni tekee koko ajan halia, helliä ja suukottaa häntä. Onko tämä siis ihan "akkojen" touhua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu