Onko kenelläkään kokemusta tästä kyseisestä tuotteesta?Minkä makuista se on ja lähtikö kuona-
aineet hyvin?Itse olen ajatellut kokeilla jotain paastoamismuotoa,nimittäin mulla on jatkuvasti sellanen turvonnut olo,vaikka juon vihreetä teetä
monta kertaa päivässä ja syön muutenkin todella terveellisesti.Kaipaisin myös vähän tietoa
paastoamisesta,nimittäin olen vielä ihan alottelija tässä..Entä mikä estäisi paastoamisen
aikana ummetuksen,joku muu,kuin esim.peräruiskeet?
aineet hyvin?Itse olen ajatellut kokeilla jotain paastoamismuotoa,nimittäin mulla on jatkuvasti sellanen turvonnut olo,vaikka juon vihreetä teetä
monta kertaa päivässä ja syön muutenkin todella terveellisesti.Kaipaisin myös vähän tietoa
paastoamisesta,nimittäin olen vielä ihan alottelija tässä..Entä mikä estäisi paastoamisen
aikana ummetuksen,joku muu,kuin esim.peräruiskeet?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mitä ihmeen kuona-aineita sinulla on? Missä niitä on ja miltä ne näyttävät? Mitä ne tekevät ja miksi niitä pitää erityisesti poistaa? Vai tarkoitatko yksinkertaisesti p...aa? Olen ihan äimän käkenä.
Kuona-aineita on varmasti jokaisella ihmisellä ja
joillakin vähän enemmän,jos vaikka on usein ummetusta.Kuona-aineita kertyy ihon alle ja tuntuu
useimmiten turvotuksena ja oon lukenu jostain,että
ne voivat aiheittaa myös selluliittia.Se on vähän
samankaltanen juttu,kuin olis nestettä,jos on syöny paljon jotain suolasta mut ne kuona-aineet
ei poistu ehkä niin helposti tai itsestään,kuin
nesteet..Useimmat paastoavat enimmäkseen sen takia
että se on keino puhdistautua elimistön myrkyistä,
eli kuona-aineista,ja paaston jälkeen on kuulemma
paljon energisemoi ja parempi olo ja tottakai sen
paaston jälkeen myös kroppakin näyttää vähän pienemmältä,koska parin viikon paaston aikana laihtuu n.5 kg..Ne kuona-aineet ei kuitenkaan ole sama asia,kuin läski tai mitä lie sä sillä paskalla tarkotitkaan.En mä tätä juttua nyt oikein
paremmin osaa selittää,mut jotenkin noin se menee..Kommentoikoot joku,jos oon väärässä!Sä Janitor olet muuten kyllä tosi tietämätön,kun et
oo koskaan kuullu sellasesta asiasta kuin kuona-aineet,nimittäin se on aika yleinen juttu ja niistä on joka terveyslehdissä..Oletko koskaan
kuullut edes paastoamisesta?(epäilen..)
Mielestäni olet itse tietämätön elimistön perusasioista kun uskot tuollaiseen kuona-ainehöpötykseen. Olen ollut leikkaussalissa 18 vuotta avustamassa monenlaisissa toimenpiteissä. Olen nähnyt mm. satoja suolistoleikkauksia, enkä ole koskaan nähnyt siellä mitään muuta "kuona-ainetta" kuin ulostetta. Samoin olen nähnyt tuhansissa leikkauksissa sen, minkälaista tavaraa on ihon alla eri puolilla kehoa, eikä sielläkään mitään kuona-ainetta ole koskaan ollut. Rasvaa kyllä ja joskus hyytynyttä verta tai "mätää" (esim oikeassa selluliitissa), mutta ne eivät takuuvarmasti poistu millään "tonicilla". Kosmetologien selluliitiksi nimeämä ilmiö on yhdistelmä turvonneita rasvasoluja ja "kiristäviä" sidekudossäikeitä - ei mitään "kuonaa".
Kuonahuuhaa on puhtaasti kaupallisiin tarkoituksiin kehitetty uskomus, jotta saataisiin vielä muutama euro nykäistyksi herkkäuskoisilta ihmisiltä. Luontaistuotekauppojen julkaisut eivät ole mitään terveyslehtiä - eivät myöskään ns. naistenlehdet, jotka peesaavat täysin kritiikittömästi kaikenlaisia muotihömppiä vaikuttaakseen trendikkäiltä ja saadakseen sivuntäytettä mainosten väliin.
Todellakin, äly hoi - missä luuraat?
siis totta helvetissä on kuona-aineita!
mitäs muuta olisivatkaan kasvoihin ilmestyvät mustapäät kuin kuona-ainetta!
...joku yrittää nyt vaan ärsyttää,ei porukka voi oikeesti olla noin typerää..
Mä olen jo kolmena keväänä juonu yhden Colon Tonic -kuurin. Se maistuu ihan hyvälle kun ajattelee, ett se on vaikka jääteetä. :) Kun makuun tottuu, niin sitä ei oikeastaan enää huomaa, muuttuu mauttomaksi, melkein kuin vettä.
Aika vaikea sanoa onko siitä mitään apua.. En ainakaan ole huomannu mitään erityistä, mutta ainakin tulee juotua enemmän ja ehkä se sit poistaakin jotain kuona-aineita. Ehkä vaikutus on enemmän psyykkinen.. Mut ainaki tuntuu hyvältä juoda sitä.
Olen 18 vuotias ja ajattelin kokeilla kyseistä tuotetta.
on tullut juhlittua ja syötyä epäterveellisesti mutta samalla kyllä liikun säännöllisesti. en siis halua laihtua (tai no mikä ettei..:) vaan ennenkaikkea saada paremman ja raikkaamman olon. tuntuu kokoajan jotenkin tunkkaiselta...
miten on, onko jotakin "rajoituksia" kyseisen kuurin aikana? syön e-pilsuja, lady vitaa ja sepram 20mg nimistä mielialalääkettä. voiko kuurin aikana nauttia pari siideriä? anteeksi jos kysymykset vaikuttavat tyhmiltä..