kvantti.tky.fi/in/91.shtml
Naiset ja vaivannäkö nettideittailussa
jepjepjep
111581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://kvantti.tky.fi/in/91.shtml
Niin sinullako on varaa kommentoida jotain vaivannäöstä?
Pistät aloituksen, jossa on käsittämätön sarja kirjaimia ja numeroita.
Ja muiden pitäisi nähdä vaiva käydä katsomassa. Et viitsi edes kirjoittaa mielipidettäsi.
Siinä oli linkki, koska linkkiä painamalla ymmärtää asian paljon paremmin kuin mitä itse osaisin ikinä selittää.
Jos arvon prinsessa ei pysty edes yhtä linkkiä tsekkaan kun vaaditaan liikaa, niin se on sitten voivoi
sanoinkin juuri, että aloituksesi kertoo SINUN vaivannäöstäsi - eikä näytä hääviltä sekään.
Pata kattilaa soimaa.
Baarissakin annat linkin naapuribaariin, että siellä on komea mies. Eli et jaksa selittää...hän kun tekee sen paljon paremmin. Ja sulla kun ei ole sitä omaa mielipidettä.
Ymmärretty.
Niin sinullako on varaa kommentoida jotain vaivannäöstä?
Pistät vastauksen lukematta keskustelun aiheeksi annettua aineistoa joka on kaiken lisäksi kohtuullisen helppoa luettavaa ja sisäistettävää.
Ja sun pitäisi siis nähdä oikein vaivaa ottaaksesi selvää mistä keskustellaan. Et viitsi sen vertaa tehdä.
;)
Keskustelun aineistoksi oli laitettu lista kirjaimia ja numeroita. Minusta se on niin suurta laiskuutta, että otsikkoon vedoten en jaksanut vaivautua.
Yleensäkin moinen laiskuus ärsyttää, eli se, että keskustelun aloituksena on pelkkä linkki, eikä edes sen lisäksi aloittajan omaa mielipidettä.
Aloitus on siis mielestäni erittäin huono.
Tuo oli melkoisen kehno vitsi, mutta yleensäkin teekkarivitsien tasoa.
Itse sain naisena kolme asiallista viestiä profiiliini noin kuukauden ajalta. Olen hoikka, viimeksi eilen yökerhossa sanottu kauniiksi, keskivertonaista pidempi, tupakoimaton, raitis, akateemisesti koulutettu ja ajatteleva. Kuvaa profiilissani ei ollut ja ilmoitin suoraan, että en etsi seksiseuraa. Profiilini oli asiallinen, mutta olin kuitenkin kirjoittanut eri kohtiin jotain. Huomasin, että miehet eivät edes vieraile profiilissani, vaikka itse olisin vieraillut eli ei heillä paljon ollut kiinnostusta. Taisi olla vaan seksiseuran haku mielessä ja kun kuvaakaan ei ollut.
Jos olet sopivassa ikä-haarukassa (25-33) ja tämä kuukautesi on sattunut olemaan joku edellisistä neljästä kuukaudesta, olen todennäköisesti laittanut sinulle viestin, joka ainakin mielestäni on ollut persoonallinen ja ajatuksella kyhätty. Tämä siksi koska tuon listan perusteella olisit melko pitkälle sitä mitä etsin. Mietin vain onkohan viestini ollut yksi noista kolmesta asiallisesta? Ja miksi mietin tätä? Lähinnä koska olen huomannut, että usein käsitteet, jotka kieltämättä muutenkin ovat jossain määrin subjektiivisia, mutta kuitenkin yhteiskunnan normien mukaan määriteltyjä, kuten "keskiverto", "tavallinen", "normaali", "asiallinen" etc. saavat täällä välillä melko mielenkiintoisia ulottuvuuksia. Joillekin naisille "asiallinen" viesti tuntuu olevan sitä vain silloin kun sen lähettäjä on ulkoisesti kriteerit täyttävä.
Jos olet selkeästi tuonut profiilissasi esille nuo ominaisuutesi, on hankala uskoa, että olisit saanut vain kolme asiallista viestiä kuukauden aikana. Itse yritän aina lähestyä "asiallisella" viestillä, mutta joskus sen kirjoittaminen on hankalaa jos nainen ei ole täyttänyt profiiliaan edes sen vertaa, että kertoisi itsestään jotain muutakin kuin koulutuksensa.
Miten se vastavierailun puute voisi kuvattomuudesta johtua - eihän ne tiedä onko sulla kuvaa vai ei.
luulen, että miehet kirjoittelivat pääasiassa vain sellaisten kanssa, joilla oli kuva, varmaan haun avulla näitä hakeneet ja olivat niin kiireisiä, että eivät ehtineet katsoa, kuka oli vieraillut heidän profiilissaan.
Asiallia viestejä tuli tosiaan vain kolme ja sinä et ollut kukaan näistä vastaajista, vaikka satuin tuohon ikähaarukkaan. Samantapaisia naisia kuin minä, on tuolla suomi24treffeissä satoja, joten ei mikään ihme, jos sinne hukkuu.
Asiallisena pidän kaikkia muita viestejä kuin seksiseuranhakuviestejä ja sellaisia kuin yhden sanan viestit, viestit, joissa on kirosanoja tai max. parin lauseen viesti, jossa on puhekieltä ja paljon kirjoitusvirheitä tms..