Pitäisikö vaihtaa höyläämisestä koneeseen, koska höylällä onnistun aina saamaan ihon punottamaan ja näpyille. Käytän Gilletten Mach3, 3-teräinen. Vai pitäisikö sitten kokeilla jotain 1-2 teräistä(onko sellasta edes mitään järkevää?) Olen vähentänyt höyläämistä nyt pariin kertaan viikossa suihkun jälkeen, mutta ei auta.
Höylä vai kone?
5
1508
Vastaukset
- Kristus Leinonen
Ei auta mikään...ajelipa koneella tai höylällä niin aina on varsinki kaulasta sen näkönen niinku ois yrittäny hirttäytyy!
- mitään
ihoa rauhoittavaa ainetta parranajon jälkeen?
Aika varmasti ärtyy ja jopa hilseilee ajon
jälkeen jos ei käytä after shavea.
- vaihdoin
koneesta höylään ja iho parani siitä. Tosin koneita on erilaisia ja pitäis kokeilla mikä ärsyttää vähiten. Kasvot kannattaa kostuttaa todella hyvin ennen parranajoa, pehmittää karvoja, jolloin ei raasta niin paljon.
- Jorie
Eli itse olen nyt ajellut gilleten mach3 seka fusionilla ja joka ajon jälkeen kaulasta tulee verta
pisteittäin, ja olen ajatellut ostaa koneen.
Näitä lukiessa kai se konekkin ärsyttää ihoa mutta ei luulisi ihan noin pahasti repivän, ja olen ajanut
suihkun/saunan jälkeen, jotta karvat olisivat pehmeämpiä. Eli jos jollain samantapaisia ongelmia
niin mikä kone olisi hyvä? Itse olen ajatellut philips:ä
- ...................
Ajatko jostain kohtaa vastakarvaan? Älä aja. Itse ajoin kaulan alueelta ennen vastakarvaan ja näpyt ja veripisteet kiusasivat. Ajoin vastakarvaan, koska kaulan alueella (=pari alimmaista senttiä) parta kasvaa eri suuntaan kuin muualla päässä. Nyt ajan myötäiseen ja voin ajaa joka päivä. Ajan silti illalla, en aamulla. Tällöin kaulalle jäänyt hieman pidempi sänki on ehtinyt tasaantua muun pään kanssa vähän tasaisemmaksi sängeksi. Eikä ole lainkaan niitä ajoittaisia nyppyjä sitten aamulla enää kun muistaa laittaa tällaisen tilanteen sattuessa illalla reilusti kosteusvoidetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768