että tällästä.

9805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

jaa oiskohan rottenilta rahat loppu..?

Äänestä
  • Kai se raha sillekkin kelpaa. Mutta enpä tiedä tästä... ehkä Pistols oli raju joskus kun äijät oli 35kg kevyempiä? Vaikka saattaahan toi keikalla toimia vieläkin.

    Äänestä

  • tee4 kirjoitti:

    Kai se raha sillekkin kelpaa. Mutta enpä tiedä tästä... ehkä Pistols oli raju joskus kun äijät oli 35kg kevyempiä? Vaikka saattaahan toi keikalla toimia vieläkin.

    Toimiihan tuo, jos ukot soittavat vanhojen biisien covereita, eivätkä ala tehdä mitään uutta paskaa.

    Äänestä

  • Anonyymi24 kirjoitti:

    Toimiihan tuo, jos ukot soittavat vanhojen biisien covereita, eivätkä ala tehdä mitään uutta paskaa.

    Mitä vitun vanhojen biisien covereita? Coverit tarkottaa että soitetaan jonkun toisen bändin biisejä...

    Äänestä

Ois huima kampäkki, jos Sidi ois kaivettu haudasta t.m.s. tuhkauurnasta. Mieshän on kuollut. Se lavalla niin kyllä muistas lopun ikänsä.

Äänestä
  • Yhdyn Innocnetius X IV, sanaan. Jos Sidi ois nii toi ois MAHTAVA... Mut ku ei nii ei.. Vaikka hyvähän se on että mies sai ellää niinku halus..

    Äänestä

  • No se on kuule aivan vitun sama, onko siellä soittamassa Sid bassoa vai joku tyyppi yleisön joukosta, sid ei nimittäin osannut soittaa (edes) bassoa.

    Äänestä

  • sadfsde kirjoitti:

    No se on kuule aivan vitun sama, onko siellä soittamassa Sid bassoa vai joku tyyppi yleisön joukosta, sid ei nimittäin osannut soittaa (edes) bassoa.

    Mitä vitun väliä sillä on vaikkei ossais soittaa YHTÄÄN mittään? Eikös se oo punkissa et ei osata soittaa? Vaikka ei sillä kyllähän sitä voi osata soittaa Punk-bändissäki..

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    Mitä vitun väliä sillä on vaikkei ossais soittaa YHTÄÄN mittään? Eikös se oo punkissa et ei osata soittaa? Vaikka ei sillä kyllähän sitä voi osata soittaa Punk-bändissäki..

    Nii mut se ei TODELLAKAAn oo sama asia soittaako Sid (R.I.P) vai joku heepo yleisöstä!

    Ja kyllä punkissa ei tarvitte osata soittaa yhtään mut ei se kuitenkaan oo sama. Ei todellakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


punkkarikloppi kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/pop/oikea/id70455.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu