Olen tässä ajatellut että voisin lähiaikoina ottaa smileyn ja mietin että miten kyseistä lävistystä hoidetaan? ja olisi myös mukava saada muutakin tietoa lävistyksestä. hinta, hyvät ja huonot puolet yms. kiitos (:
smiley
hoito..
31253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.wormz.org/smiley.html
Tuolla lukee jotai smileysta... ei oo kyllä paljoo... :b
Smiley ei käsittääkseni vaadi minkäänlaisia hoitotoimenpiteitä. Suolaliuksella purskuttelu tuskin on haitaksikaan mutta ite en kyllä tehnyt mitään silloin kun lävistyksen otin. Maksoin muistaakseni 50€. Huonoja puolia ei oo ollut, hyvinä tietysti se että on tosi kivan näköinen kun hymyilee. :) Tietysti tuossa lävistyksessä on aika suuri se uloskasvamisen riski mutta itellä ei oo ainakaan vielä tullut yhtään alaspäin.
joo, meitiki on laittanu ton smileyn reilusti yli kuukaus sitten, ja monet ihmettelee et ku mulla ei oo kasvanu ulos se. mut se on yksilöllistä toi uloskasvu juttu. Laitoin ite smileyn, ja se ei ees käyny ja näin. En mitenkään ihmeellisesti oo sitä hoitanu, pitäny vaa suuhygieeniasta hyvää huolta.. et onnea yrityksee.. mut mulla oli sellanen neula millä laitoin ite, apteeksita ns. lävistys neula.. mut kai sen oikee tarkotus olis joku lääkisjuttu, mut sillä ite laitoin sen. En mä vaa alkais 50€ maksaa ton lävistämisestä.. Mut toi on tosiaanki kivuton prosessi. Noi on sit mun mielipiteitä, et nou comments. (: