SUUUUURET silmät!

Saatana tahdon suuremmat silmät! Tuun hyvin surulliseksi kun näen esim. madonnan tai amy winehousen joilla on ihana suuret ja aistikkaat silmät ! ..
no mutta, miten meikillä pystyis suurentamaaan ?
Tiedän sen "valkoista kajalia alaluomen sisänurkkaan2 mutta EI tepsi. Harmi kun tänä vaivaan ei ole mtn plastiikkakirurgista juttua.
Tai no, tuskin se on mitkään ratkaisu.
Pitäisi tuntea itsensä hyväksi ja kauniiksi ilman suuria silmiä.
Onko teistä muuten pienet silmät hienot ja vangitsevät ? :D
81275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Aina yhtä fantsua, kun joku aloittaa tällaisella asiallisella (?) palstalla viestinsä sanalla "Saatana". Meinaatko, ettei kukaan olis tajunnut ongelmaasi, jos et olis paholaista maininnut?

Pienet silmät eivät ole hienot ja vangitsevat.

Äänestä

Riippuu silmistä, mitkä ovat kauniit ja vangitsevat. Eli kyllä jotkut pienetkin silmät saattavat olla. Ja toisaalta taas kaikki suuret silmät eivät ole kauniita.

Mutta ehkä Saatana antaa sinulle ne haluamasi silmät kun noin nätisti pyysit.

Äänestä

...tulen todella surulliseksi, kun näen kuivuuden ja nälänhädän keskellä riutuvien pienten afrikkalaislasten suuret ja aistikkaat silmät, joissa kärpäset pörräävät.

Äänestä
  • mää nauran tääl näit juttuja.... ihanaa piristystä ;)

    Äänestä

Kaikki riippuu vähän muista ulkoisista tekijöistä. Esimerkiksi mulla saa silmät näyttämään suuremmilta ja korostumaan vahvoilla rajauksilla (niin hassulta ja nurinkuriselta kun se kuulostaakin), kun satun värjäämään hiukseni aina mustanruskeiksi ja on suht kirkkaan siniset silmät niin.. ja voihan silmiä korostaa (ja saada ne ehkä näyttämään suuremmiltakin) luomiväri valilnnoilla. olen pahoillani etten muita värejä ole jaksanut opetella, mutta kun sinisiin silmiin käyttää ruskeaa rajausta ja luomiväriä (sekä ylä- että alaluomille) niin se on siinä.

Hassua muuten miten kaikki kiinnittivät huomiota kiroiluun, mä en ees huomannut.

Äänestä
  • Vnkeistä siis!
    Oot varmaankin nuori ? Siis kun et huomannut kiroilua ? :D

    Äänestä

Omasta mielestäni ripsien taivuttaminen ja pidentävä ripsiväri tepsivät parhaiten. Vielä jos sekaan lisää vaalean (nude, valkoinen, vaalea roosa, "valkokulta" jne) värisen luomivärin ja valkoisen kajalin, on luultavasti tehnyt kaikkensa :)

Myös valopiste silmän yläluomen ja alaluomen keskellä suurentavat silmää, kuten myös valkoinen kajal/helmiäisvalkoinen luomiväri silmän sisä- JA ulkonurkassa. Laita valopisteeksi vaaleaa luomiväriä.

Äänestä

koko vaan muoto ja väri:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


litllelittleeye kirjoitti:

Saatana tahdon suuremmat silmät! Tuun hyvin surulliseksi kun näen esim. madonnan tai amy winehousen joilla on ihana suuret ja aistikkaat silmät ! ..
no mutta, miten meikillä pystyis suurentamaaan ?
Tiedän sen "valkoista kajalia alaluomen sisänurkkaan2 mutta EI tepsi. Harmi kun tänä vaivaan ei ole mtn plastiikkakirurgista juttua.
Tai no, tuskin se on mitkään ratkaisu.
Pitäisi tuntea itsensä hyväksi ja kauniiksi ilman suuria silmiä.
Onko teistä muuten pienet silmät hienot ja vangitsevät ? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu