petin ex-miestäni nykyisen mieheni kanssa. rakkaus ex-mieheen oli kyllä jo kuollut ja suhde kulissia. Nyt uusi mieheni petti minua, koska luuli minun pettäneen häntä mikä ei ole totta. Nyt vain mietin että pitäsikö lähteä ja antaa olla vai antaa uusi mahdollisuus?
Voiko suhteelle antaa toisen mahdollisuuden?
pettäjä ja petetty
71041
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ku pettää six et luuli sun pettäneen. eihän sitä tiiä mitä se myöhemmi alkaa luulee ja kostaa sulle taas jo ennakkoo vaikket ees oo tehny mitää ku mies luulee omiaa. heikko itsetunto miehel
...mitä luulet, onko mies sinun mieleesi, jos se ei kanna vastuuta omasta pettämisestään, vaan sälyttää senkin sinun syyksi sanomalla luulleensa sinun pettäneen häntä? Onko muka-kostoksipettäminen kypsän ihmisen käytöstä? Muka-kostolla tarkoitan sitä, että eihän nyt kukaan petä siksi, että luulee kumppaninkin olevan uskoton, vaan kyllä se on se oma himo/rakastuminen siellä taustalla se eteenpäin vievä tekijä.
Sinähän sen päätät, enkä osaa neuvoa, mutta mieti nyt tarkkaan, että voiko siitä suhteesta ikinä tulla mitään. Tämä ei nimittäin ole varmasti viimeinen syrjähyppy, mikäli miehessä on tuota vastuunvälttelijän vikaa. Jos ei ihmisen niin suoraselkänen tarvi ollakaan etkä kummemmin pahastu pettämisestä, niin onhan teillä mahdollisuus. Itse vain valitsisin uuden elämän puhtaalta pöydältä ilman mokomia tahdottomia pettäjänössöjä.
pettänyt häntäkin mennen, tullen ja palatessaan niin varmasti pettää sinuakin. Entäs sitä edellistä vaimoaankin?
Miehellä on vain sellainen TAPA ollut varmasti läpi elämän että EI VOI OLLA USKOLLINEN kenellekkään ja KARKAA aina PETTÄMÄÄN joka SUHTEESSAAN. Valitettavaa on se että juuri tämmöisiin miehiin rakastuvat korviaan myöten nuo kakkosnaiset.
hänellä oli valtavat rinnat, nännit nöpöttivät kuin aidan seipäät pystyssä aina. Hän oli niin ylpeä omista rinnoistaan että nakkeli niskojaan tuolle omalle aviomiehelleen ja huitasi omat mahtavat pulleat rintansa aina olkansa yli selkäpuolelle.Mustempia pillunkarvoja sai mies etsimällä etsiä.
Mutta mies kun oli villimpi kuin vilkkilänkissa hän petti heti kun jalat sai alleen tuota uljasta kuningatarta, ihan jatkuvalla syötöllä. Mies petti tuota exexvaimoaan koska oli niin mustasukkainen naisen kauneudesta. Nainen ei ollut oikein pitänyt seksistä.
Exvaimo oli sitten vaalea oikea ruma-ankanpoikanen .Sai rumempaa naista hakemalla mies hakea. Hänellä oli pienet litteät nysätissit joita hän häpesi syntymästään saakka. Pillussa tuolla naisella oli vain ainoastaan kaksi harvaakarvaa, luonnonposliinipillu. Mutta tuo nainen oli hyvin, hyvin harvinaisen seksuaalinen.
Mies petti heti alusta alkaen tuota omaa exvaimoaan koska pelkäsi että tuo nainen varmasti pettää häntä niin minä haluan kostaa sille etukäteen. Mies oli hyvin mustasukkainen tuosta exvaimostaan.
Sinne jäi vanhus ja tämä tarina on tosi.
T; Se vanhuksen exävaimo.
Tämä ap on nainen ja pettänyt exäänsä. Pitääkö tässä nyt väen väkisin tehdä miehestä tapapettäjä?
Aika usein täällä ihmiset väittää, ettei pettämällä aloitettu suhde kestä, koska sen osapuolet tietävät tasan tarkkaan, kuinka epäluotettavia kumppaneita he ovat olleet.
Jospa tässä on juuri siitä kyse: mies ei luota naiseensa, koska tietää, että hän on pettänyt edellisessä suhteessaankin?
Tai sitten käyttää tätä ns. epäluuloaan verukkeena omalle pettämiselleen.
Kuinka tahansa - petokselle rakennettu suhde ei varmaan kovin helposti muodostu täynnä luottamusta ja uskollisuutta olevaksi rakkaustarinaksi.
paitsi jos sallitte toisillenne pettämiset.
niin turha kuvitella että voisi koskaan ennen kuolemaa loppua pettämiset.