Ruvetaan laihdutamaan ja syödään hyvin?

Tarkoituksena 5-10kiloo pois. Enkä jaksa lähtä lenkille, en jaksa. Motivaatio.. Grr. :D
1502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Motivaation puute on parfymoitu lausahdus sanasta laiskuus.

Jos ei halua tehdä työtä terveytensä eteen, niin miksi ihmeessä ei anna olla koko homman. Nykyään on XXXXL-kokoisia vaatteita erikoismyymälöissä ja lentokoneissa on mahdollista ostaa viereisen paikan, että saa syötyä mukavammin ne tuliaisiksi tarkoitetut Tax-free suklaat jo menomatkalla.

Toisen satasen jälkeen voi alkaa suunnittelemaan vatsalaukun ohitusleikkausta tai rasvaripulia housuun hurauttavaa lääkekuuria.

Kaikki käy, kunhan ei vain tarvitse tehdä mitään rasittavaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


5-10kiloo vegee? kirjoitti:

Tarkoituksena 5-10kiloo pois. Enkä jaksa lähtä lenkille, en jaksa. Motivaatio.. Grr. :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu