onko kukaan kokeillut kotimaista luonnonkosmettikkkaa www.valanni.fi. siellä myydään mm. meikkejä jotka kiinnostaisi..
valanni.fi
nimetön123
4307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minuakin alkoi kiinostamaan. En ole moisesta aijemmin kuullutkaan =)
Mä tilasin tieltä juuri meikkivoiteen, puuterin, poskipunan ja peitepuikon. Se vaaleampi meikkivoide on lempparini koska se on luonnollinen ja tasoittaa ihon väriä kauniisti, myös levittyy ku unelma. Se ei sovi ihan vaaleelle iholle, sen sävy muistuttaa lumenen meikkivoiteita sävyä 5 kermaa. Poskipuna se vaaleampi versio on tosi ihana luonnollisen punertava, vähän hankala aluksi levittää sillä siveltimellä mutta sen oppii kyllä. Puuterissa on kaksi sävyä jolla toisella häivyttää ja toisella korostaa, ihana keksintö, saa piiloon kaksoin leuan ja korostaa poskipäitä. Peitepuikko ei ollut kovin kummoinen, että jos kunnollista peittämistä vaatii tämä ei ole siihen kovin hyvä vaihtoehto. Tilaan ehkä jatkossa jotain muutakin:). Ainiin ja hoitoaineenkin ostin kokeiluun, aika pieni on puteli mutta jos käyttää pari kertaa viikossa hiusnaamioon sekoitettuna tää on ihana. Tuoksu on kyllä aika ällöttävä mutta ei se haittaa.
Minä myös tilasin meikkivoiteen, huulikiillon ja aurinkopuuterin ja sitten siitä toisesta sarjasta shampoon ja käsivoiteen.
Meikkivoide on kuin unelma, tasoittuu tosiaan hyvin ja jää jotenkin semmoinen tunne, että se peittää ja samalla on läpikuultava. Aivan ihana! Huulikiilloista minulla on vaalea pinkki ja suklaasuudelma. Niissä on semmoinen kiva mentolinen maku ja pysyy yhtä hyvin kuin muillakin. Suklaasuudelma on tosi upea väri. sellainen kiva kiiltävän oranssin ruskehtava.
Käsivoide paransi aika nopsasti kynsinauhat kuntoon.
Jään odottelemaan tulisiko muita ihania tuotteita, mutta aion kyllä tilata lisää!
Parhaat mineraaliluomivärit mitä oon testannu. Pysyy hyvin. Ja huulipunat on ihanan makuisia. menttooli. Jess!