tyttökaveri juttelee eri miesten kanssa ja hän luulee, etten tiedä niistä mitään. Nyt jo useampi kaveri, joiden kanssa juttelee mesessä ja puhelimessa. Ainakin osa puheista ollut täyttä nettiseksiä ja kaverit käyvät kuumina ja ehdottelevat tapaamisia. Vielä ei ole ketään tavannut. Onko tällainen normaalia vai täyttä pettämistä? Onko muilla samanlaisia kokemuksia ?
Seikkailuako?
turhautunutko?
81420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No, jos ei tuo ole uskottomuutta niin mikä sitten?
Etkö itse koe ansaitsevasi parempaa? Jos et, niin sitten on sulla itsetutkiskelun paikka.
Otat puheeksi sekä tyttösi että miesten kanssa. Miehiltä uhkaat murskata polvilumpiot jos soittelu ei tästä lopu.
Näissä hommissa on oltava jämäkkä, muuten ne räjähtää käsille. Jos naisesi vetää tuosta herneet nenään ja ottaa ritolat, niin se olisi jokatapauksessa tehnyt sen. Oletpa ainakin yrittänyt eikä jää kaihertamamaan.
Tuo on aika normaalia että varatut henkilöt hehkuttaa chatissa , mutta kyllä se mun mielestä on pettämistä. Ja kannattaa miettiä onko suhteessa kaikki kunnossa , vaikka ei se tota asiaa yhtään puolusta miksi hän tekee sitä.
Onpa outo käsitys että chatissa keskustelu olisi pettämistä. Kylläpä sulla pipo kiristää. Tuon sinun ajatusmallin mukaan myös baarissa tai ravintolassa keskustelu on pettämistä tai bussissa jutustelu tai....Chatti on vain yksi monista kanavista pitää hauskaa muiden ihmisten kanssa. Turha ottaa tuota chattia niin vakavasti, sehän on foorumi jossa ihmiset höpöttelevät niitä näitä. Kuka värittää juttujaan enemmän kuka vähemmän, pääasia on että hauskaa piisaa. Kannattanee katsoa peiliin jos chatista tulee elämän totisimpia asioita.
järki käteen. Jos seksijuttuja chattailee niin totta hitossa se on pettämistä, ellei siis erikseen ole saanut kumppaniltaan "lupaa". Muu jutustelu on sitten eri asia, eikä mielestäni ole pettämistä, jonkun muun mielestä saattaapi olla.
teki samaa. Tykkäsi, että se on vain ajankulua, eikä siinä ole mitään pahaa. Sanoi vastapuolenkin tietävän kyllä, että ei koskaan tavata, kuhan pidetään jännitystä yllä.
No minä en kestänyt. Jätin miehen. Pitäköön yhteyttä nettinaisiinsa ilman minua.
Oma mieheni käy jatkuvasti (minun näkemättä tosin ja luulen etten tiedä)deittisivuilla. En tiedä onko ketään tavannut tai soittanut mutta ihmetyttää silti. Meillä kyllä muuten suhde toimii mutta tämä asia askarruttaa.
Enpä tiedä tuosta varsinaisesta pettämisestä, sillä onhan jokaisella oikeus omiin ajatuksiinsa... Mutta onhan se epäreilua toista kohtaan, että pitää tuollaista jonkin muotoista peliä muiden kanssa. Varsinkin, jos keskustelut menevät seksin puolelle...
Oletko aivan varma, ettet löytäisi itsellesi tyttöä, joka viestittelisi vain sinulle hellyyksiään eikä jakelisi niitä jokaiselle kiinnostavalle...?