Tämä nyt ei välttämättä kuuluu tänne keskustelun puolelle,mutta en oikein tiedä kuinka muutenkaan tavoittaisin samanhenkisiä ihmisiä näillä palstoilla,kuin tätä kautta...Vaikkakin täällä liikkuu paljon teinejä ja muuta porukkaa,mutta ajattelin nyt kokeilla laittaa ilmoitusta tätäkin kautta,jos vaikka kohdalle sattuisi joku hiukan varttuneempi mieshenkilö... :)
Eli siis 23-vuotias goottityttönen Mäntyharjun suunnilta haeskelee samanhenkistä goottimiestä ystäväkseen...Tai vaikka hiukan enemmänkin kuin ystäväksi,jos vaan hyvin käy. :)
Ei haittaa vaikka olisit hiukan pidemmän matkan takaa,tutustua voisi vaikka mailin kautta tai Messengerin avulla...
Olen hiukan ujohko,söpöhkö pikku neitonen,sekä hyvin huumorintajuinen ja lämmin persoona.Ja aikamoinen romantikko/haaveilija,jolla on tapana tarkastella maailmaa aina "vaaleanpunaisten lasien" takaa.Kaikki synkeällä tavalla kaunis on aina ollut lähellä sydäntäni,kuten kauhu-/vampyyriromantiikka.Olen yleensä iloinen ja elämään myönteisellä tavalla suhtautuva ihminen,mutta joskus saatan miettiä ja murehtia joitain asioita hiukan liikaa...
Musiikin kuunteluni painottuu enemmälti tuonne industrialin puolelle (harsh ebm/dark electro/darkwave,jne.),lempibändejäni ovat mm. Blutengel,Psyclon Nine,Combichrist,Tamtrum,Die Form,Agonoize,Grendel,ja lukematon määrä muita.Kuuntelen myös jonkin verran gothic-/deathrockia,dark cabarettia,horror punkia,sekä hiukan melodista black metallia.Mutta sydämeni kuuluu industrial-musiikille!
Yksinäistä goottimiestä yksinäiselle goottityttöselle...
3
1447
Vastaukset
- tulivaanmieleen
"Ja aikamoinen romantikko/haaveilija,jolla on tapana tarkastella maailmaa aina "vaaleanpunaisten lasien" takaa."
jospa et ookkaan gootti vaan hippi ja siksi ei ole vielä tärpännyt.. tulivaanmieleen- Curse
Tarkoitatko että kaikkien gootti henkisten ihmisten pitäisi olla elämääntympääntyneitä hulttioita?
Minusta Goottisuus on tyyli, jota edustat kun tykkäät goottihenkisistä asioista, näytät sitä pukeutumisella sekä olemuksellasi.
Goottisuus ei ole stereotypia.
Eikä myöskään Goottisuuteen kuulu itsensä viiltely, elämän vihaaminen ja masentuminen. Gootti ja "Emo" on aivan eri asia.
PS: onnea OP:lle etsinnöissä, olen varma, että jossain tuolla, ulkona pimeässä Hän odottaa jo sinua ;)
- StolenSeason
Oletkos tutustunut tähän sivustoon: www.gothicmatch.com, siellä pyörii myös kotimaisia goottikolleja ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252510Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.551836Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup131363Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3041115Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua131063- 2591002
- 60928
- 146903
- 49835
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.113827